Lista ocen Opel Zafira C Tourer Facelifting (13) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartosz
Tourer Facelifting 2.0 diesel 170KM 125kW
Nie jest źle, ale do ideału mi trochę brakuje - nie ma takich lagów, jak w moim poprzednim aucie (ZF 6HP), w miarę sprawnie sobie radzi zarówno w mieście jak i w trasie, ale lubi czasem przeciągnąć bieg
~callmenigel
Tourer Facelifting 1.4 Turbo 140KM 103kW
Nie mam większych zastrzeżeń, czytałem, że awaryjna, że trzeba zmieniać olej co 30k km... W aso powiedzieli, że od 2017 problemy ze skrzynią zostały wyeliminowanie i póki co nie zmieniłem oleju.
~Witek
Tourer Facelifting 1.4 Turbo 120KM 88kW
Jedynka i dwójka bardzo krótkie, ze względu na masę auta. Czasami to przeszkadza, jak się człowiek przesiada z lekkiego auta. Od trójki normalnie. Biegi wchodzą płynnie, bez haczenia
~Daniel
Tourer Facelifting 1.6 CDTI 134KM 99kW
Skrzynia manualna po wymianie oleju haczyła na 2gim biegu mimo że stan oleju był odpowiedni.
~Mariusz
Tourer Facelifting 1.4 Turbo LPG 140KM 103kW
Jedyny minus to 6 bieg mógłby być trochę bardziej oszczędny, mogłaby być większa różnica od 5.
~Marek
Tourer Facelifting 2.0 diesel 170KM 125kW
jedno sprzęgłowa bezstopniowa biegi zmienia bardzo płynnie uczy się stylu jazdy kierowcy łatwa do wyczucia.
~rapens
Tourer Facelifting 1.4 Turbo 140KM 103kW
Skrzynia czasami ciężko wchodzą niektóre biegi plus na pewno na to że jest 6 biegów
~Przemek
Tourer Facelifting 1.4 Turbo 140KM 103kW
To tylko odczucie ale jakby samochód był zbyt ciężki do mocy i przełożeń skrzyni.
~Mariochrup
Tourer Facelifting 1.4 Turbo LPG 140KM 103kW
Wszystko ok. Tylko 6 bieg mógłby być oszczędniejszy przy większych prędkościach.
~Michał
Tourer Facelifting 2.0 diesel 170KM 125kW
Płynnie, chociaż w porównaniu do DSG, automat trochę wolniejszy.
Opel Zafira C Tourer Facelifting