Lista ocen Peugeot 2008 I (25) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hamsi
SUV Facelifting 1.2 PureTech 130KM 96kW
Skrzynia biegów jak to często bywa w autrach PSA nie jest mistrzem precyzji, chociaż i tak jest lepiej niż w części innych modeli. Dyskwalifikujące jest za to działanie biegu wstecznego, a raczej jego zdejmowanie - często wracając ze wstecznego do jedynki można na nim pozostać. Wraca się normalnie w centralne położenie, wrzuca jedynkę i okazuje się że jesty to nadal wsteczny, bo "nie kliknęło", a kliknięcia może nie być słychać chocby przy...
~Łukasz
SUV Facelifting 1.2 PureTech 130KM 96kW
Skok lewarka trochę zbyt długi, a niektóre biegi podczas dynamicznej ich zmiany potrafią wchodzić nieprecyzyjnie (szczególnie 5). Przy niewielkich prędkościach na drugim biegu auto trochę się dusi - dosyć upierdliwy drobiazg. Po zwolnieniu np. przy dojeździe do świateł (ale bez całkowitego zatrzymania) trzeba z reguły zmienić bieg na 1, żeby sprawnie z powrotem przyspieszyć.
~Bazyli
SUV Facelifting 1.2 PureTech 110KM 81kW
Sześciostopniowy automat jest w porządku, Nie zabiera za dużo mocy, zmienia biegi szybko, ale na nieco zbyt niskich obrotach, przez co silnik się męczy i zmniejsza się jego żywotność. W trybie sekwencyjnym ma małe opóźnienie, mija około pół sekundy, zanim zareaguje.
~Irek B
SUV 1.2 VTi 82KM 60kW
Mam wrażenie trochę "twardego" sprzęgania przy zmianie przełożeń i w przypadku "przekręcenia" obrotów na 2000 i powyżej przy ruszaniu możemy odczuć drgania na pedale sprzęgła ( silnik trzycylindrowy) - ale nie rzutuje to na komfort jazdy, kwestia wprawy.
~Irek B
SUV 1.2 VTi 82KM 60kW
~cinek
SUV Facelifting 1.2 PureTech 130KM 96kW
Trzeba sie przyzwyczaic do czestego wrzucania pierwszego biegu i dosyc pozno wrzucac dwójkę. Za szybka zmiana biegu na drugi spowoduje bardzo powolne wytaczanie sie. Skrzynia przystosowana pod miasto.
~Gosia
SUV 1.2 PureTech 82KM 60kW
Przeciętnie - to słaby punkt samochodu - skrzynia mogła być bardziej precyzyjna. Krótko - jak to we francuzach. Długie przełożenia dla mnie na plus.
~Brzeziak
SUV 1.2 PureTech 82KM 60kW
Tutaj inżynierowie Peugeot mają do nadrobienia wg mnie pracuje nie perfekcyjnie być może to kwestia przyzwyCzajenia do poprzedniego modelu było to punto
~Zawiedziony i rozgoryczona
SUV 1.2 PureTech 82KM 60kW
Dla mnie trochę trzeba namachać się na początku dźwignią, ale to głównie przez moc silnika, który trzeba kręcić na niższych biegach.

Usterki Peugeot 2008 I

Peugeot 2008 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~greg
SUV 1.6 VTi 120KM 88kW
fajne przełożenia, piąteczka spokojnie daje radę już od 65 km/h, biegi wchodzą super . Szkoda tylko, ze nie ma szóstki.