Lista ocen Peugeot 2008 I (23) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bazyli
SUV Facelifting 1.2 PureTech 110KM 81kW
Prowadzi się nie tak źle na równym asfalcie, ale nie do tego służą Crossovery (chociaż najwyraźniej z wyjątkiem Peugeota 2008). Na kiepskiej, lub nieutwardzonej nawierzchni jest bardzo źle, samochód podskakuje, wpada w rezonans, a zawieszenie w ogóle nie tłumi nierówności. Na śniegu kontrola trakcji wymięka, a przez zbyt szerokie opony samochód się ślizga. W tych kategoriach nawet Skoda Felicia bije go na głowę, a to zwykły hatchback do...
~greg
SUV 1.6 VTi 120KM 88kW
W porównaniu z oplem astrą H kombi czuję różnicę w stabilnosci w zakrętach, wydaje się mi , że opelek był bardziej stabilny. Ale był dłuższy i niższy i cięższy, co zapewne robiło różnicę. Nie szarżowalem jeszcze 2008, zatem nie wiem, jak sprawdzają się wszystkie układy wspomagające w takich sytuacjach, być może wsparcie układów ja odczuwam jako mniejszą stabilność. Jeśli chodzi o wpspomaganie kierownicy, to czysta przyjemność, lekutko i...
~greg
SUV 1.6 VTi 120KM 88kW
Na niewielkich trasach, miasto poza miastem do 100-120 km/h rewelacja. Zwrotny, bardzo lekko działa kierownica, każdy moze sobie z nim świetnie dać radę. Ale powyżej 120 km/h już podatny na nawet niewielki podmuchy, trzeba być skoncentrowanym, gdyż bardzo szybko auto moze zjechać w bok (myślę, że to wina zbyt lekko działającej kierownicy). Osobiście wręcz obawiam siejechać nim autostradą powyżej 140 km/h, gdyż bardzo często odczuwam bujanie...
~Hamsi
SUV Facelifting 1.2 PureTech 130KM 96kW
Do plusów zaliczam za to to jak samochód się porusza. Zawieszenie jak dla mnie super, wystaczająco sztywne, ale zbierające nierówności gdy trzeba. Mała kierownica sprawdza się do tego świetnie.
~romzem
SUV 1.2 VTi 82KM 60kW
Wszyscy twierdzili że jazda będzie niewygodna z uwagi na podwyższone nadwozie. Jednak jest świetnie. Nie odczułem aby auto na krętych drogach prowadziło się niestabilnie (nawet przy nieco ostrzejszej jeździe)
~T.Kowalik
SUV 1.6 VTi 120KM 88kW
Układ kierowniczy precyzyjny wspomaganie progresywne super. Mała kierownica tylko na plus. Z racji wysokości samochodu na zakrętach się trochę przechyla ale nie bardzo.
~Gosia
SUV 1.2 PureTech 82KM 60kW
Mała kierownica i wysoko umieszczone zegary to rzecz do przyzwyczajenia (ja to polubiłam). Plus małej kierownicy - precyzyjny układ prowadzenia.
~Irek B
SUV 1.2 VTi 82KM 60kW
Nie za twarde i nie za miękkie - dla mnie super. Dobrze trzyma się drogi, nie wyczułem przechyłów na zakrętach. Blisko, żeby nazwać to zawieszenie komfortowym.
~Irek B
~Łukasz
SUV Facelifting 1.2 PureTech 130KM 96kW
Precyzyjny, chociaż ze względu na wysoki prześwit, autem trochę buja na zakrętach - raczej nie do sportowej jazdy ;-)