Ocena kierowcy - Peugeot 205 II Hatchback

klops, 11 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1990
Peugeot 205 II Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1988-1998 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Naprawdę fajne, twarde i stosunkowo bezawaryjne.
Karoseria : Tony szpachli na aucie :) nawet na dachu była :)
Układ elektryczny : jak to w pugu czasem coś się zepsuje i nie wiadomo dlaczego nie działają wycieraczki :)
Absolutnie uwielbiałem to auto i wspominam je z wielkim sentymentem. Może dlatego, że było moim pierwszym :) i mimo mojego szczupłego, studenckiego budżetu radziłem sobie ze wszystkimi usterkami. Tak szczerze to tęsknie za pugiem trochę i w głowie świta mi myśl aby sprawić sobie taką zabaweczkę tylko tym razem w wersji gti :)
Lekkie auto więc 75km jechało przyzwoicie. Z trwałością średnio. Wciągał olej jak szalony.
Oj słabo. Precyzja żadna i ciągłe awarie tych przeklętych wybieraków.
Znakomicie się prowadził, twardo zestrojone zawieszenie ale z zachowaniem minimum komfortu.
Bez zastrzeżeń.
Ok.
Było.
Co tu się wielkiej przestrzeni spodziewać :) Auto dla dwóch osób i tyle.
No cichy to on nie był :) Moi znajomi mówili, że mam samochód rajdowy. Było głośno bo nie dość, że tłumik głośny to jeszcze się w środku wszystko telepało. Nieważne jak szybko jechałem i tak wydawało się, że jadę 140km/h :)
10 litrów gazu na setkę plus litr oleju. Nie było tragedii :)
Grosze kosztuje. Taniej niż telewizor czy komputer :) Inna sprawa, że egzemplarze już raczej zmęczone ale czego się spodziewać za tysiąc złotych?
Słabiutko. Chyba wszystkie drobiazgi jakie były w tym aucie nie działały tak jak powinny :) Poczynając od elektrycznych szyb, ogrzewania tylnej szyby na zamkach w drzwiach kończąc. W bagażniku przez pewien czas woziłem kij od szczotki bo tylko tak dało się otworzyć drzwi kierowcy. Dobrze, że ceny części nie były porażające.
W ciągu dwóch lat używania auta zrobiłem m.in. uszczelkę pod głowicą, sprzęgło, hamulce przód i tył, wymieniłem skrzynie biegów, dwa razy wymieniałem wybieraki, wymieniłem chłodnicę i to chyba tyle. Olej się sam wymieniał - ja tylko uzupełniałem :) Czyli zwykła eksploatacja + parę nieprzewidzianych przygód.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

9,7