Lista ocen Peugeot 205 II (117) - Silnik

Na liście zabraknie 115 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Radek K.
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Jak na ta pojemność dosyć spora moc. Dynamiczniejsza jazda wymaga kręcenia silnika na wysokie obroty. Maksymalny moment obrotowy (za mały) to tylko 88 Nm i to dopiero przy 3600 obr/min!, maksymalna moc 60 KM dopiero przy 6200 obr/min. Nawet przy spokojniejszej jeździe nie warto zmieniać biegu poniżej 3500 obr/min. Autko jest lekkie (780 kg) więc 60 KM wystarczy, wyprzedzanie, zwłaszcza przy predkościach powyżej 100 Km/h, przez niski moment...
~Bartek W.
Hatchback 1.1 54KM 40kW
Silniczek 1.1 litra z katalizatorem na pojedynczym wtrysku. Wraz z instalacją gazową jest to bardzo oszczędna jednostka. Jeśli chodzi o elastyczność i dynamikę, nie ma tragedii, bo autko jest lekkie. Kiedy się przydepnie, rusza bardzo dynamicznie. Gorzej, gdy jedziemy za innym pojazdem i musimy wyprzedzić - czasem trzeba zredukować nawet do trójki (!). Na ogół nie słyszałem o jakiś poważniejszych, uciążliwych rzeczach. Ja mam jeden...
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
Silnik pancerny! Na stacji jestem rzadko, bo pakuje do niego olej opałowy, a nawet zdarzało się, że rzepakowy! Na wszystkim radzi sobie bez problemu. Jest zrywny, elastyczny i zadziwiająco szybki. Szkoda tylko, że tak głośny! Pewnie ma już bardzo dużo przejechane, trochę chlapie olejem na filtr powietrza, ale odpala przy największych mrozach. Silnik nie do zajechania, to także opinia moich znajomych, którzy mają takie auta i nie oszczędzają...
~indukt@wp.pl
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Dałem 4 bo silniczek pracuje dobrze, jest dość elastyczny jak na 1.4 60KM, nie muszę zmieniać ciągle biegów, jak trzeba to przyspiesza, F1 to nie jest, ale do przemieszczania się wystarcza. Silnik palił na benzynie nawet przy -18 bez problemu, akumulator już gorzej;p na gazie ( gaz od wiosny )odpala jeszcze lepiej, wystarczy tylko cyknąć i silnik chodzi...gaśnie tylko jak gaz się kończy.
~grekow16
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
Duży silnik w małym autku spisuje się bardzo dobrze .Mało pali , dynamiczny , nigdy między przeglądami nie musiałem dolewać oleju .Nigdy nie było sytuacji aby odmówił posłuszeństwa .Jedyna uwaga dotyczy głośności , mógłby być trochę cichszy.Jeszcze jedną zaletą jest to że nie muszę obawiać się o jakość paliwa które wlewam do niego .
~Łukasz_P
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Jak na 45 KM sprawuje się całkiem nieźle. Niskie zużycie paliwa, przyspieszenia i elastyczność adekwatne do mocy. Maksymalny moment obrotowy dostępny przy niskich obrotach dzięki czemu nie trzeba za bardzo kręcić silnika aby sprawnie jechać. Silnik trwały, pomimo wysokiego przebiegu nie zużywa oleju. Możliwe niewielkie wycieki.
~offside
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Na taka pojemnosc swietna elastycznosc. Nie maja co stawac obok auta niemieckie z silnikami np 1.4. Do tego malo pali! Na trasie 170 km/h bez problemu (wiadome ze jest to malo bezpieczna predkosc dla tak malego aut i wiekowego jakby nie patrzec,ale przetestowac trzeba bylo)!
~i hate3 it
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
nic specjalnego, trzeba bylo zobic remont siolnika, bo w-ierdalal olej palil , i uszcelka pierdla tak ze caly ukal d chodzenia rajebalo, a tak to sporo pali jak na te osiagi, trzeba strsznie krecic, na obrotach , no i konstrukcja stara jak swiAt
~SokolBestia
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
źle działa na benzynie, pradopodobnie silniczek od zapłonu albo pompka paliwowa się zepsuły. A na gazie bez zastrzeżeń-cicho, płynie, nie bierze ani trochę oleju...mógłby być bardziej dynamiczny ale to w końcu TYLKO 1.1
~Joe (joe@poczta.onet.pl)
Hatchback 1.8 D 78KM 57kW
Cichy ale trochę słaby, 120 km/h gaz do dechy i nic... choć na dłuższej prostej rozkula się do 140 (próbowałem przy 3 osobach i 3 komputerach na pokładzie więc pewnie w pojedynkę, przy mniejszym obciążeniu, byłoby lepiej)