Lista ocen Peugeot 206 Hatchback 1.6 i 90KM 66kW 1998-2001 (28) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Tu nie ma szału działa bo działa, czasem coś zgrzytnie jak się nie wdusi sprzęgła do końca i dość długie są przełożenia, ale biegi wchodzą na swoje miejsce bez większych problemów na szczęście dobry silnik rekompensuje wszystko tym że nie trzeba często ich zmieniać. Wsteczny raz wchodzi raz nie ale jednak lepiej niż w Corsie B gdzie wrzucanie wstecznego to była po prostu jakaś porażka. Jak na prawie 20 letnie autko powiedział bym że jest...
~stanisław .z zakopanego
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
powiem szczerze kilka aut w życi zjezdziłem miałem problemy ze skrzynia w astrze , mazdzie i golfie ale tu tak jak by to było normą jest wszystko dobrze czasami moze przydał by sie 6 bieg ale cóż skoro działa nie trzeba psuć
~Tomasz
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Biegi bardzo elastyczne i "długie", na trójce można rozpędzić auto do 100km/h, na piątce można jechać z powodzeniem 40km/h. Czasam ciężko wchodzi jedynka, nie wiem, czy to mój model, czy wszystkie tak mają.
~cstk
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Skrzynia biegów chodzi bardzo gładko, bez żadnych zgrzytów nawet przy szybkiej zmianie biegów. Czasem tylko pojawia się lekki zgrzyt podczas wrzucania wstecznego.
~Altano
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
skok dźwigni zdecydowanie za długi, zmiana z 1 na 2 zawsze przy zgrzycie - chyba synchronizatory do bani, uszczelniacze półosi regularnie co rok do wymiany, ciekawe...
~bies-czad
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Skrzynia OK do miasta, zbyt krótkie przełożenia na trasę, przy około 120-130 robi się zbyt głośno ze względu na wysokie obroty silnika
~marcin
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
płynnie reaguje na zmiane biegów nie trzeba ich wrzucac ciężko jak w niemieckich autach co zasługuje na pochwałe
~Pejter
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Tu moglo by byc lepiej, w corsie wydawala sie lepsza chociaz w oplu ciezej wchodzil wsteczny.
~Pejter

Usterki Peugeot 206

Peugeot 206 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~piotr_martykowski
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
nie ma problemów wszystko chodzi idealnie ale z tego co wiem to w 206 nie ma problemów ze skrzynia
Peugeot 206 Hatchback