Ocena kierowcy - Peugeot 301 Sedan

hub8904, 10 lat temu
Silnik 1.6 HDi 92KM 68kW
Rok produkcji 2013
Peugeot 301 Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : BARDZO DOBRY PLUS Spalanie bardzo niskie...
Powy?ej moich oczekiwa?. Jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobry stosunek jako?ci do ceny. Uniwersalny do miasta i tras?. Wygodne. Bardzo niskie spalanie. Sporo miejsca w ?rodku i baga?niku a na zewn?trz tylko 4,44m d?. Ma?y, du?y samoch?d. Wy?sze troch? zawieszenie. Idealnie t?umi nier?wno?ci nawierzchni.
Pocz?wszy od d?wi?ku - ?adne brzmienie, lubi pracowa? na wy?szych obrotach od 1,6 w g?r?. Na ni?szych troch? buczy w por?wnaniu do s?u?bowego lepszej marki. Ale za to jazda przyjemniejsza. Solidne przy?pieszenie i to spalanie, dynamiczna jazda po mie?cie max 5l
Tu ma?y problem si? zaczyna. Zbyt d?ugie prze?o?enia bieg?w zw?aszcza 1 i 2. Po miesi?cu dopiero si? przyzwyczai?em i ponad 1 tys. km. Kwestia przyzwyczajenia, ale moim zdaniem powinni to poprawi?, jak kto? chce odjecha? szybko na skrzy?owaniu ze ?wiate? to musi po?wiczy? sporo i namacha? si? :D
?adnie wchodzi w zakr?ty pomimo nawet swojej niskiej masy. Jeszcze ESP nie wypr?bowa?em. Mam nadziej? ?e dzia?a. Dynamicznie pokonuje niekt?re zakr?ty i jeszcze nie dozna?em podsterowno?ci czy nad... nie pami?tam kt?re to by?o jak ty? samochodu ucieka? :D Pewnie zim? zaczn? si? problemy i niska masa da si? we znaki.
Nie mam zastrze?e?.
Jedyny minus to przyciski otwierania szyb w szczeg?lno?ci odczuj? to osoby powy?ej 1,70m b?d? musieli odchyli? plecy od siedzenia aby otworzy? okno. Poza tym wszystko w zasi?gu. W wersji Allure doskonale przydaj? si? schowki w drzwiach i pod?okietnik, dzi?ki kt?remu a? mi?o je?dzi? w dalekie podr??e.
Nie mam zastrze?e?. Sterowanie elektryczne w wersji Allure wygl?da super i tak te? si? spisuje. Klimatronik to nie jest.
Bardzo du?o przestrzeni dla kierowcy. Je?d?? zazwyczaj sam. Ale pasa?erowie sporadyczni m?wili ?e sporo miejsca z ty?u. Baga?nik jak dla mnie strasznie du?y.
Sza?u nie ma. G?o?no nie chodzi. Nawet ciszej ni? 1,2 Vti. Ale nie ma wyciszenia silnika. Jak na diesla chodzi cicho ale znajdzie si? sporo samochod?w w wy?szej klasie kt?re b?d? cichsze.
Duuuuuzy plus dla diesla. Na trasie jad?c spokojnie mia?em 3,7l po 200km trasy ale zje?d?aj?c ju? z odcinka 100km ekspres?wki ?rednie spalanie wysz?o mi na 340km 3,9l. Innym razem jecha?em dynamicznie w ulewie przez ca?? drog? i o wiele szybciej na 100km ekspres?wce, to spalanie wysz?o na tej samej trasie ju? 4,5l i w 3 os jechali?my. Da si? osi?gn?? to co w katalogu pisz?. Ale samoch?d zauwa?y?em ?e lubi pracowa? na nieco wy?szych obrotach. W mie?cie poni?ej 5l. ?rednie spalanie po 2100km 45/55 trasa/miasto wysz?o mi 4,5l. Pierwsze 1000km troch? wi?cej pali? dociera? si? i ja r?wnie? dociera?em si? do auta szczeg?lnie do sprz?g?a i skrzyni bieg?w i dodam ?e by? to okres zimowy zanim si? rozgrzeje to te? troszk? wi?cej pali.
Idealny stosunek.
Nie mam zdania. Wszystko gra :) podobno prosta konstrukcja nadwozia przeznaczona na gorsze drogi...
Nie mam zdania.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 92KM 68kW [l/100km]