Ocena kierowcy - Peugeot 301 Sedan

Wojciech Sikora, 9 lat temu
Silnik 1.6 HDi 92KM 68kW
Rok produkcji 2012
Peugeot 301 Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Inne : dynamika , tylko 92 KM a lepiej to wyglada niz w ponad 100-konnej benzynie , 230 Nm/1750 obr . Średnie roczne- rzeczywiste- zużycie paliwa - 5,34 l/100km , za rok moze byc ciut wiecej - juz dotarty to jeżdżę ostrzej
Inne : te zagłowki na tylnych fotelach to skandal , oszczedności tego nie tłumaczą
dla mnie to najlepszy kompromis auta oszczędnego, pojemnego, wygodnego z ceną .
kupilem to auto dla oszczędnego silnika - 1,6 HDI to moim zdaniem najlepszy diesel na rynku ,, 55%- jazda miejska - HDI lepiej radzi sobie z filtrem czastek stalych niz TDI . Przy stosunkowo malej masie jak dla mnie fajna dynamika - turbinka fajnie go przyspiesza.
Nie mam uwag - nie zaznaczylem 5 gwiazdek zeby nie byc posądzonym o brak obiektywizmu
jest "miękki"ale to francuz - taki ma być , wygoda przed rajdowymi zapędami - ale fakt że powyżej 150 Km/h juz trzeba uwazac . Na polskie warunki predkosci 130-140 spoko wystarczaja- i wtedy nie ma sie czego czepiac .
Nie zaobserwowałem jakichkolwiek ograniczeń widoczności
Bardzo , wygodny wyprofilowany fotel kierowcy- w Thalii po 3 godzinach bolał mnie krzyż , tu nie ma takiego problemu. Baaardzo dobrze ze do wersji Active -dokupilem (wytargowalem w cenie ) podłokietnik ! Z tyłu nie jechalem - ale nikt sie nie skarżył. Za zagłowki z tylu projektanta bym oskalpował.
wentylacja ok , klima manualna ale spelnia zadanie - kwestia regulacji . W przypadku diesla w zimie wolno się rozgrzewa, ale z tym się trzeba pogodzić.
Auto rodzinne - i przestrzenią zaskakuje , zwlaszcza z tyłu . Choć bagażnik 500 l miejsca na nogi z tyłu -full! . Nie ma porównania z Thalią - a nawet- uwaga - z Citroenem C5 combi na korzyść 301-ki oczywiście .
Moje założenia spelnia w zupelnosci , mimo ze to diesel ale jest lepiej niz w benzynowej Thalii , choc kurcze wyciszenie maski silnika przydaloby sie . Dla malkontentów rada - to prosze kupic autko za 100 tys , a nie za 50 .
Na razie -odpukać - nawet żarówki nie wymieniłem. Założenia przedzakupowe sprawdzaja się ; w kązdych warunkach 2-3 l paliwa oszczedniejszy od Thalii . A tu znowu ropa tańsza niz benzyna !- przed zakupem kalkulowałem odwrotnie,
ten zakup to efekt dokladnej analizy, odpadły Skoda Rapid, Renault Megane, Kia Ceed, Hyundai I30 , Ford Focus , Opel Astra, - dziwne ale w tym modelu za taakiego Diesla nie chca czapki pieniedzy.
To zupełnie nowy model ,niesprawdzony- troche zaryzykowałem - ale na razie - jak pisałem ; nawet żarówki nie wymienilem , Na razie żadnej choroby wieku dziecięcego nie stwierdziłem
Nie stwierdziłem

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 92KM 68kW [l/100km]