Ocena kierowcy - Peugeot 306 I Cabrio

Czarek J., 14 lat temu
Rok produkcji 1994
Peugeot 306 I Cabrio 1.8 101KM 74kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Nie zepsuł sie :D
Zawieszenie : swożnie, wahacze, półosie, łożyska, przeguby
Co do silnika nie mam zastrzeżeń. Trochę anemiczny jak na 101 koni ale auto nie waży tak mało bo 1222kg. Ciągnie od niskich jak to 8v ale od 5 tyś. obr. robi tylko wielkie Wrrrrr!!! a przyśpiesza kiepściutko.
Słyszałem, że to normalne, kiedy każdy bieg wchodzi ze zgrzytem we francuzie. Jakoś z tym żyje od kupna. Ale często trójka nie chce wejść, a kiedy zrzucam z 5 na 4 nieraz zgrzyta jakby skrzynia miała się rozpaść . Podkreślam, że olej wymieniam co pół roku, a mechanizmy są w dobrym stanie.
Nie mam zastrzeżeń. Ładnie się prowadzi, czasem w zakrętach jest nieprzewidywalny. Twardy!
Widoczność przeciętna z racji tego, że to kabrio, przez tylną pleksę widoczność przyzwoita, ale reszta to porażka.
Całkiem całkiem jak na kabrio. Fajne schowki, spory bagażnik (jak na auto które chowa dach do jego części)
Zeje... bardzo dobra! w zimie grzeje jak w saunie :) co do chłodzenia to i tak przydałaby się klima ;)
Jestem wysokim kierowcą (prawie 190 cm) , nie narzekam na brak miejsca, ale kiedy przesunę fotel do tyłu, z tyłu siądzie tylko jakiś skrzat.
Masakra! wiatr słychać już przy 60km/h. Przy 100 km/h robi się nie do zniesienia! ... nie mówiąc już o 160 ... mało dachu nie urwie!
Co do paliwa ok, mam gaz, w mieście 12, w mieszanym 10 , w trasie zejdzie do 9 . Ale jak przycisne to i 16 wyjdzie. Co do eksploatacji to kupiłem samochód za 8500zł, a na części w ciagu roku wydałem 6000 tyś. - zawieszenie z przodu wymieniłem całe chyba ze 2 razy, wtryski do gazu za 600zl, sonda lambda, czujnik gazu, przewody, świece, i inne pierdoły nie licząc eksploatacji!!!
Niezawodność... hmm ... kiepsko. Stary samochód, wszystko się powoli sypie. Ale blacharka jest całkiem całkiem... Przeżył zimę w Krynicy Zdroju, także nie jest źle.
Za dużo!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 101KM 74kW [l/100km]