Ocena kierowcy - Peugeot 306 I Hatchback

KonY, 16 lat temu
Rok produkcji 1993
Peugeot 306 I Hatchback 1.6 89KM 65kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Prowadzenie, po prostu uwielbiam pokonywac zakrety , jak niektorzy pisza PRZYKLEJONY
Auto jest wedlug mnie ok , karoseria zdrowa (w koncu ocynk), silnik tez niczego sobie dla srednio wymagajacych polecam auto
Dlugi drugi bieg, jak nie jest nagrzany to troszke szarpie na niskich obrotach,dosyc dynamiczny ok 145Nm przy 3000 i elastyczny mozna jechac na piatce od 65 km/h , nie ma problemow z wyprzedzaniem, najszybciej jak jechalem to ok 205 km/h na Slowacji, na swiatlach jak mu sie depnie to calibra 2.0i 8V zostaje. Ogolnie jezdze w przedziale ok 2000-3000 ale czasami pocisne do ok 6000, takze dosyc wytrzymaly motor. Jak to u peugeotow bywa troszke mokry ale to normalne.
U mnie trojka i wsteczny czasami nie chca wchodzic szcegolnie jak jest zimny ogolnie ok
Jest bardzo stabilny , bardzo dobrze sie prowadzi, jest troche za delikatny jak na nasze drogi ale jak sie po dziurach nie szarzuje to sie nie psuje.
dla mnie wystarczajaca , ale jest czarny punkt
Wedlug mnie moze byc
Nie ma co narzegac
z przodu duzo miejsca a z tylu w normie
Srednio z wyciszeniem co najdziwniejsze jak sie jedzie 130 to jest glosniej niz 160 ?
Jak jade w miare oszczednie na trasie to 6,5 W krakowskich korkach potrafi w zimie zjesc 10L , srednio mi wychodzi tak 8L
Jak dla studenta to w miare tanie auto :)
Poprzedni wlasciciel troche zaniedbal auto ale jak go zrobilem to narazie odpukac nic sie nie psuje , ale z tego co mi mowil mechanik elektryka w tych autach to nie jest ich mocna strona.Ale warto dodac ze u mnie np wydech jest oryginalny i ciagle sie trzyma :)
Jak go kupilem wymienilem tarcze klocki filtry szczeki przeguby rozrzad i poduszke w tylnej belce ale to wszystko bylo nie wymieniane od nowosci(oprocz klockow i szczek oczywiscie), Musialem tez wymienic uszczelniacze zaworow bo po odpaleniu rano troche lubil zadymic i bral ok 1L na 1000km ale po wymianie chodzi idealnie(dla zainteresowanych powiem ze nie trzeba sciagac glowicy aby wymienic uszczelniacze) PS.Jezdze prawie rok i auto chodzi jak zyleta

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 89KM 65kW [l/100km]

8,2