Ocena kierowcy - Peugeot 306 I Hatchback

Przemek z łódzkiego, 12 lat temu
Rok produkcji 1995
Peugeot 306 I Hatchback 1.9 68KM 50kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest zaje... ekonomiczny oraz żwawy.
Karoseria : Ocynkowane blachy są chyba tylko z nazwy. Lewe nadkole i tylna klapa to klęska. Łapie też progi. Przy zakupie warto podnieść tylną kanape i sprawdzić czy nie ma pod nia piachu i wody.
Układ elektryczny : Czasem zacinają się siłowniki zamka centralnego. To chyba norma w żabojadach.
Zawieszenie : Belka skrętna.
Całokształt oceniam na 4,5. Było by 5 gdyby nie słabe blachy i belka skrętna. Jeżeli trafi się na egzemplarz który ma dobre blachy to z resztą nie będzie problemu
Silnik jest spoko, jak na zwykłego diesla oczywiście. Mimo braku turbiny autko całkiem nieźle przyspiesza. Dzięki pompie wtryskowej Boscha autko może jeździć praktycznie na wszystkim. Odpala w każdych warunkach, pod warunkiem sprawnych świec i akumulatora. Ogółem silnik jest nie do zajechania.
Biegi wchodzą lekko i bez żadnych zgrzytów. Od ponad 2 lat mam puga i nie miałem z nią żadnych problemów.
Z przodu często odzywa się stabilizator, ale wymiana tulejek trwa godz. Regeneracja tylnej belki to droga impreza kosztuje ok 1000 PLN. Przy zakupie warto sprawdzić czy koła nie stoją tak: / \\. Jeżeli tak jest to belka nadaje się do regeneracji lub na złom.
Widoczność jest dobra zwłaszcza do tyłu dzięki dużej tylnej szybie. W lusterkach bocznych też wszystko widać.
Jak dla mnie auto jest bardzo wygodne. Wykończenie jest na przyzwoitym poziomie. Nie mam się do czego przyczepić.
W zimie jest rewelacyjne. Chwila pracy silnika i w aucie już jest ciepło. Latem no cóż przydałaby się klima, ale i tak nie narzekam.
W środku jest całkiem sporo miejsca jak na takie małe autko. Można w nie wsadzić wiele rzeczy.
Jeżeli komuś nie przeszkadza klekot silnika przy wyższych obrotach to jest całkiem przyzwoicie.
Dojeżdżając do pracy 20km w jedna stronę i jeżdżąc po mieście, zrobiłem na zbiorniku 60l prawie 1200km. Ceny części też nie są zbyt wysokie. Nie licząc remontu tylnej belki. Samochód ogólnie jest mało awaryjny.
Za 3000 tys można znaleźć auto w dobrym stanie. Cena części też nie odstrasza.
Całkiem nieźle, jak na swoje lata. Musiałem wymienić zewnętrzne osłony przegubów i wiadomo klocki, świece. Normalna eksploatacja.
Belka, skrętna

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 68KM 50kW [l/100km]