Ocena kierowcy - Peugeot 306 I Sedan

Jacek n, 13 lat temu
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: 5 lat
Peugeot 306 I Sedan 1.4 75KM 55kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : TO AUTO NIE CHCE RDZEWIEĆ (rdzy nie smakuje ten samochód)
Do silnika nic nie mam, dobrze się sprawuje i ładnie w miarę cicho pracuje. Co do napraw to przy ok. 200 000 wymiana uszczelki pod głowicą i to wszystko co przy silniku było do zrobienia.
Ze skrzynią biegów jeszcze jak dotąd nie było problemów. Jej pracę oceniam dobrze, biegi wchodzą z łatwością.
Jeśli chodzi o zawieszenie to nie jest źle, amortyzatory nie są drogie moim zdaniem przeciętna cena jak na tą klasę samochodu, posiada mały promień skrętu. Poprzedni właściciel nie zadbał o tylną belkę skrętną i musiałem ją prawie na początku zakupu wymienić, koszt belki w bardzo dobrym stanie ok. 1100 - 1200 zł z amortyzatorami gazowymi, po wymianie (5 lat) nic przy niej nie robiłem
Widoczność jest dobra, łatwo można parkować i wszystko dobrze widać.
Wszystko jest pod ręką i nic nie przeszkadza.
Fajnie szybko jest ciepło w środku prawie jak klima :)
Dla 4 osób jest to naprawdę wygodne auto dla 5 może być ciasno na tylnych siedzeniach. Mam 187 cm wzrostu i nie narzekam :)
Wyciszenie jest dobre.
LPG w mieście spali nawet do 9 litrów gazu ale to naprawdę dynamiczna jazda na trasie spali koło 7 litrów gazu cena przeglądu z instalacją gazową 160 zł, ceny napraw nie są wysokie ale to zależy od warsztatu.
2 małe ogniska rdzy po tylu latach BEZ konserwacji. Po przejechaniu (stan licznika przy kupnie 105tys. km+) 120 tysięcy kilometrów z drobiazgów to raczej nic mi się takiego nie popsuło. Nie będę pisał że wymieniłem paski pompę wody bo to się wymienia normalnie.
po przejechaniu tych 120 tys. km to wymieniłem belkę i uszczelkę pod głowicą, chłodnicę bo mi olej zalepił z nieszczelnej uszczelki pod głowicą, i łożysko koła przedniego, łożysko podtrzymujące półoś, i 2 pół osie(chyba na skrzyżowaniu za mocno ruszałem :)) przy przebiegu 215 tys. km, i to wszystko

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

Peugeot 306 I Sedan