Lista ocen Peugeot 307 II Hatchback (79) - Silnik

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~koziorozec1977
Hatchback 1.4 16V 88KM 65kW
no i kupiłem na razie przebieg minimalny a już są usterki :-(. Reflektory nie wyregulowane a przecież jest właśnie po gruntownym przeglądzie jak twierdziło ASO (błachostka) ale świadczy o ASO. Poważniejszy problem to wspomaganie - za głośno pracuje (mimo, że elektryczne są słyszalne). Czeka mnie wymiana w samochodzie, którym zrobiłem 500 km !!!!!. Aż się boję oddać do ASO. Dla zainteresowanych następna opinia po przejechaniu już jakiegoś...
~Tomek
Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
jak to w grupie PSA silniki HDI jedne z najcichszych diesli. Cichutki i nieopisanie oszczędny... czeny części..... BRAK za 3 lata nic się nie zepsuło... no z wymiany to ROZRZĄD kompletny z pompą wody paskami do klimy i wszystkim innym plus wymiana 700 pln kompletne hamulce przód i tył oraz wszystkie gumy łączniki i drążki w przednim zawieszeniu całość 1200 pln za tyle rzeczy rewelacja... ABSOLUTNIE BEZAWARYJNY SAMOCHÓD serdecznie polecam
~karol
Hatchback 2.0 16V 177KM 130kW
to największy "fan" tego auta. Na prawdę fajna konstrukcja jak się ją pozna ale bardzo podatna na wszelkie niedogodności (świece, cewka zapłonowa czy filtry) a już szczególnie wrażliwa na LPG - sterowniki wyposażone w obd mogą powodować rozjeżdżanie się mapy benzynowej i wiele problemów z tym związanych.
~rodman24@vp.pl
Hatchback 2.0 16V 177KM 130kW
Silnik do 3000/obr zachowuje się jak miejskie auto, nie kiedy może denerwować brakiem szybkiej reakcji, ale wystarczy kilka dni aby nauczyć się poruszać tym lwem. Do słownie i w przenośni. Jazda powyżej 4000/obr daje wielką frajdę, silnik kręci elegancko do 7000/obr Nie muszę mówić, że wykarmienie 177 koni musi kosztować.
~Krzysztof
Hatchback 2.0 HDi 16V FAP 136KM 100kW
Najmocniejszy punkt tego auta. Bezawaryjny, bardzo dynamiczny, nieźle jak na diesla brzmiący. Wymieniamy olej regularnie, lejemy dobre paliwo, nie piłujemy zimnego silnika= auto się nie psuje. Przez 15 tysięcy między wymianą oleju nie trzeba w moim przypadku dolewać choćby mililitra
~koziorozec1977
Hatchback 1.4 16V 88KM 65kW
raczej pomiędzy przeciętnie a źle a to dlatego, że jest strasznie głośny. na postoju aż drażni głośność silnika w jeździe lepiej ale za to wyciszenie szwankuje. Silnik pracuje stabilnie, nie przerywa - gdyby nie ta głośność?
~klakier1
Hatchback 2.0 16V 140KM 103kW
Ładnie się zbiera, często nawet nie potrzebuje redukcji podczas wyprzedzania. Silnik ma dobrą opinię i w moim przypadku ją potwierdza. Jedyny mankament jest taki, że bierze olej - ok 1.5L na 10k km
~maestrus
Hatchback 2.0 16V 177KM 130kW
2.0 RFK (ew10j4s) wolnossący benzyniak to bajka. idealny do LPG, pali niewiele a daje na prawdę fan z jazdy. Niejedno 1.9tdi czy 2.0tdi nie ma startu a jazda nim z lpg to zaledwie 16-18zł/100km ;)
~ksko
Hatchback 2.0 16V 177KM 130kW
Słaby dół, mała dynamika. Może dlatego, że wcześniej jeździłem dieslem to 307 180KM (RFK) jest dla mnie "mułem" w porównaniu do 115KM AJM'a A4/B5.
~Mazi
Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Przyspieszenie dobre. Bardzo elastyczny, bezproblemowe wyprzedzanie na trasie. Spalanie na trasie, dwie osoby ze średnim bagażem, 5,0-5,6 l/100 km. Uwaga na sprzęgła z dwumasą!
Peugeot 307 II Hatchback