Ocena kierowcy - Peugeot 307 II Hatchback

Kubeusz, 12 lat temu
Silnik 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 307 II Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Autko przyzwoite z bardzo dobrym silnikiem. Wygodne do dalekich podróży i przyjemnego przemieszczania się z punktu A do B. Na górskiej krętej drodze, dzięki dobremu trzymaniu w zakrętach, w kierowcy budzi się rajdowiec ale pod warunkiem, że nawierzchnia jest równa, bo na dziurach i wybojach łomocze zawieszenie niemiłosiernie.
Na wysoką ocenę wpłynęła ekonomiczność i niezawodność, co dla mnie jest najważniejsze. Do normalnego poruszania się i wyprzedzania osiągi zupełnie wystarczające.
Przełożenia są w porządku. W połączeniu z elastycznym silnikiem nie trzeba się za dużo namachać, jak w skrzyniach 6-cio biegowych. I dobrze bo operowanie wajchą nie należy do najprzyjemniejszych.
Zawieszenie bardzo dobrze trzyma w zakrętach. Nie jest również ani za twarde ani za miękkie. Układ hamulcowy super, progresywny i pozwalający na pełną kontrolę nad autem przy hamowaniu. Układ kierowniczy w porządku. Ocenę obniżyłem przez dość częste usterki zawieszenia na naszych drogach i hałasowanie na dziurach.
Super widoczność dzięki dużej przedniej szybie. Trochę zasłaniają słupki w zakrętach. Lusterka boczne za mało sferyczne.
Wszystko jest na miejscu poza miejscem na kubek. Pilot do radia fajna rzecz, choć nie używam bo zmieniłem całe audio bo seryjne słabizna nawet dla głuchych. Fotele wygodne na długie trasy, dobre trzymanie boczne. Duże schowki i bagażnik.
Nigdy nie miałem większych problemów z parującymi szybami. Ogrzewanie działa szybko. Climatronic działa dobrze i z chłodzeniem nie ma problemów.
Dla mnie super, choć jestem wysoki. Dużo miejsca na nogi. Ogólnie dużo przestrzeni przed kierowcą i po bokach. Z tyłu kanapa wygodna, gorzej z miejscem na nogi dla wysokich jak z przodu siedzą wysocy.
Wyciszenie dobre, również przy prędkościach powyżej 100km/h. Niestety hałasuje zawieszenie na dziurach i z czasem zaczynają trzeszczeć plastiki.
Bardzo przyzwoite spalanie autka przy poruszaniu się do 110 km/h. Średnio spalanie z udziałem miasto/trasa - 30%/70% odnotowuję 5,3 l/100km. Wartości liczone z tankowań, bo komputer od dłuższego czasu przekłamuje. Ceny części zawieszenia, które na naszych drogach dość szybko padają, są do przełknięcia.
O ile silnikiem przy normalnej eksploatacji nie trzeba się martwić, to wytrzymałość zawieszenia jest słabym punktem. Padają stabilizatory, sworznie, amortyzatory. Przy nieumiejętnej jeździe można szybko zajechać sprzęgło. Padła również chłodnica klimy, którą wyżarła z czasem sól z dróg.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 16V 90KM 66kW [l/100km]

5,3