Ocena kierowcy - Peugeot 307 II Hatchback

piotr_konin, 16 lat temu
Silnik 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 307 II Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : elastyczny, cichy, dynamiczny, praca super, nie wiedziałem, że diesle są takie żwawe (pamiętam te mułowate, stukoty-diesle :-)
Silnik : spadające przewody odprowadzające paliwo powrót
Układ hamulcowy : krzywe tarcze do wymiany po 9tys (drżenie kierwonicy przy hamowaniu)
Inne : elektryka: pstrykały mi bezpieczniki, kierunki mi wariowały, przy hamowaniu włączała się tylna wycieraczka :-( (byłem w trasie i mi się śpieszyło)
może byc, to mój drugi francuz (miałem 206 roland garros - ale mi ukradli) , niezły samochód, obszerny, fajny silnik, parę kłopotów
silnik żwawy, najmocniejszy jak do tej pory jaki miałem, mój pierwszy diesel, elastycznosc ok, fajny efekt wciskania w fotel od ok. 1750obr (max moment obrot)
długie przełozenia, trzeba się przyzwyczaic, u mnie trwało to ok 2 tyg
twarde zawieszenie, głośne elementy na dziurach, bardzo słabe tłumienie nierówności, hałas ogromny, aż się boję, że mi koło urwie ...
duża przednia szyba, do tyłu raczej cieniutko, boki tez słabo
dla mnie wszystko jest na miejscu, brak miejsca na kubki, ten co jest to jest do d____y !!!
dla mnie super, 2-strefowy klimatronik jest dosc wydajny, ale od 5,6 już dośc głośno, ... ale aby wiatrak działał trzeba uruchomic silnik (chyba manualna klima jest lepsza)
dla mnie ok, wersja 2/3 drzwiowa (chciałem kupic 407SW i nie mogłem do niej wsiąśc swobodnie, nawet po ustawieniu siedzeń i kierownicy ... SZOK)
cichy diesel, po rozgrzaniu go nie słychac, ale te szumy od wiatru są baaaaardzo głośne
zuzycie ok (na razie do 5 litrów) czyli 5/5 !!! 122zł/roboczogodzinę w ASO Peugeot, naprawy dla mnie bardzo drogie !!! 1/5 - średnia 3
kupiłem za atrakcyjną cenę, wyższą od wartości rynkowej
1/ trochę problemów jest, a to przewód paliwa się obsunął i wylewał paliwo na silnik (3 razy, za każdym razem inny) 2/ tarcze hamulcowe do wymiany przy 10tys (droga robocizna i zamienniki tez) 3/ eletryka mi zaszwankowała (ale jak na razie sama się naprawiła :-) - diagnoza (150zł) nie wykazała żadnych usterek czy błędów
jak wyżej

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 16V 90KM 66kW [l/100km]