Ocena kierowcy - Peugeot 307 II Hatchback

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 307 II Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Samochód bardzo komfortowy, przestronny, dobrze wyciszony i wbrew obiegowym opiniom nie sprawił mi nigdy problemu.
Bardzo elastyczny i niezwykle oszczędny. Spalanie i to bez znaczenia na warunki jazdy - średnia nigdy nie przekroczyła 5l/100km.
Niestety tu nie jest idealnie. Biegi co prawda wchodzą bez większych problemów ale skoki są zdecydowanie za długie. Daleko tej skrzyni do np. Forda.
Układ jezdny jest całkiem dobry, nie mam problemów z opanowaniem tego auta, ale niestety zawieszenie nie lubi dziurawych nawierzchni wtedy zaczyna hałasować.
Potężne przestrzenie przeszklone sprawiają, że widoczność jest dobra. Jedyny minus za zdecydowanie zbyt małe lusterka, są problemy przy cofaniu trudno zorientować samochód w przestrzeni.
Samochód jest dobrze przemyślany, wszystkie przełączniki w zasięgu ręki, intuicyjny. Bardzo wygodne fotele, przejechanie dystansu do 1000 km nie dostarcza mi żadnych dolegliwości bólowych.
Wentylacja i klimatyzacja działają poprawnie, jak na tą klasę samochodu oczywiście.
Przestrzeni w tym aucie nikomu nie zabraknie. Jest to chyba punkt w którym trudno pobić P 307 w tej klasie. Ale nie ma samochodów idealnych minus za mały bagażnik,w związku z tym na wakacyjne wojaże tylko dla dwóch osób.
W aucie jest bardzo cicho. Jak przesiadłem się z seata cordoby to proszę mi wierzyć że miałem problem z orientacją jaką prędkością się poruszam. No ale może cordoba to słaby przeciwnik.
Wyłącznie drobnica. Koszty napraw do akceptacji, nigdy w moim przypadku nie przekroczyły 500 zł. Nie miałem też na razie nigdy problemu z poważną awarią.
Dobrze.
Chłodnica klimatyzacji, przetwornica wentylatora chłodnicy, wymiana świec żarowych, zaczyna odzywać się zawór EGR podczas zaczytywania błędów komputera, czyszczenie na razie pomogło. Więcej grzechów nie pamiętam.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 16V 90KM 66kW [l/100km]