Ocena kierowcy - Peugeot 307 II Kombi

Darek, 13 lat temu
Silnik 1.6 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2008
Peugeot 307 II Kombi 1.6 16V 109KM 80kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : mam ciężka nogę a on super sobie radzi.
To mój któryś tam samochód. Przedtem dużo jeździłem Fokusem i Octavią I. Na ich tle może jest mniejszy szczególnie od skody ale dla mnie samochód OK. Wygodny pakowny do miejskiej eksploatacji dla jednej dwóch osób nie potrzeba nic więcej. Dla rodziny za mały. Oczywiście byłem nim w Chorwacji i daliśmy radę ale Passatem czy Laguną byłoby wygodniej:-)
Silnik o dobrej dynamice w swojej klasie. Kultura pracy bez zastrzeżeń, elastyczność dobra. Mocna 4-ka
Skok jak dla mnie ok nie za długi a biegi wchodzą dobrze i precyzyjnie. Przełożenia są dobrane raczej do jazdy miejskiej dość długa jedynka a na drugim biegu nawet do 100km/h:-). W trasie zdecydowanie brakuje 6 biegu na autostradzie przy 150 niestety trzeba utrzymywać wysokie obroty co wpływa na spalanie i komfort jazdy. Jeżeli auto miało by 6 stopniowa skrzynie dałbym 5.
Zawierzenie bardzo komfortowe dobrze tłumi nierówności. Wcześniej jeździłem Focusem i jak dla mnie sa mocno porównywalne z tym, że 307 jest subtelniejsza.
Jest ok zarówno do przodu jak i do tyłu. Na początku musiałem się przyzwyczaić do przedniej szyby, która jest mocno pochylona. Jeżeli coś położę na szybę to trzeba się odpiąć i mocno nachylić, żeby do wyłuskać.
Fotele wygodne a wszystko jest dobrze rozlokowane. Jakość plastików naprawdę dobra po 40k nic nie trzeszczy. Przeszkadza trochę niski przód. Urwałem osłony silnika i często szoruję przednim zderzakiem po krawężniku. Prosto ale wygodnie.
Mam klimatyzację manualną i jak zawsze jest albo za zimno albo za ciepło. Szyby nie parują:-)
Tej szczególnie z przodu jest sporo. Linia dachu jest wysoko i wewnątrz jest przez to luz. Jedyne co jest słabe to przednie drzwi mogły być troszkę dłuższe. Mam 186 cm wzrostu i jak wsiadam to tak trochę bokiem:-) przeszkadza słupek:-) Na tylnej kanapie mieści się za mną jeszcze dziecko w foteliku. Ciasno ale dajemy radę.
Przy normalnej jeździe do 120 - 130 wszystko jest ok. Przy 150 jest głośno a przy 180 słychać jeden świst i ryk silnika (brakuje 6-tki jak wcześniej pisałem). Niestety jak się komuś śpieszy to trzeba rozkręcić radio i pędzić:-)
Spalanie w moim samochodzie to 9 litrów. Mam do pracy 15km przez miasto. Ciągle światła i dużo postojów. Dodatkowo mam dość ciężką nogę i 1,6 110km ganiam dość mocno. Kiedyś robiłem test i jechałem super ekonomicznie i wyszło mi 7,5. dałem sobie spokój 1,5 litra więcej a tyle fajniej:-)
osobiście wolę większe i dopłaciłbym do segmentu D. Jeżeli ktoś lubi mniejsze auta tego polecam.
Przez 3 lata i 40k nic się nie stało. Urwałem tylko osłony silnika. Wszystko gra. Bym zapomniał teraz rozładowała mi się bateria od pilota.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 109KM 80kW [l/100km]