Ocena kierowcy - Peugeot 307 II Kombi

arszymek, 8 lat temu
Silnik 1.6 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 307 II Kombi 1.6 16V 109KM 80kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Inne : funkcjonalnośc tego auta, o czym pisałem wcześniej
Auto mam od 02.2014 i nakręcone ponad 220 kkm, u mnie 47 kkm. Tym autem jeżdzi mi się najlepiej z tych, które miałem do tej pory (no może jedynie Octavia I może mu dorównac)
pomimo tego, że samochód ten jeździ na LPG (instalacja VIALLE) już ponad 200 kkm, jak do tej pory żadnych bardziej lub mniej poważnych usterek, bardzo dobra kultura pracy
skrzynia to wg mnie najmniej dopracowana część tego auta. głównie chodzi o sposób podłączenia dźwigni zmiany biegów do skrzyni (jakieś linki czy coś) przez to biegi wchodzą nieco dziwnie. zdarza się, że ciężko wbic jedynkę, choć może to tylko w moim egzemplarzu. sama skrzynia jest ok
jak dla mnie zawieszenie nieco zbyt miękkie, osobiście wolę twardsze, jak wszystko jest ok, bez luzów itp. to prowadzi się b. dobrze EDIT: po wymianie sprężyn jest zdecydowanie lepiej
jak na 12 letnie auto całkiem spoko, bez ognisk "rudej", plastiki nie skrzypią, jest ok
widocznośc generalnie jest ok, ale zdarza się, że podczas skręcania na skrzyżowaniu pieszy chowa się za przednim słupkiem. widocznośc do przodu i do tyłu jak najbardziej ok
najbardziej funkcjonalne auto, z tych które miałem. kierownica regulowana w 2 płaszczyznach, fotel z regulacją wysokości i pomimo, że mam 189 wzrostu miejsca mi wystarcza, rozkładany podłokietnik wreszcie mam pod łokciem a nie gdzieś z tyłu. Moja wersja to 7 os. SW i dzięki temu jest dużo możliwości konfiguracji foteli 2 rzędu. 3 niezależne fotele można swobodnie wyjąc w dosłownie 1 min., można je zamontowac "w bagażniku" i zyskac miejsce na większe rzeczy, rozkładane stoliki na oparcich foteli i możliwośc zrobienia stolika z środkowego fotela i do tego wisienka na torcie (bardziej dla pasażerów) panoramiczny dach.
tutaj jest nieco gorzej. o ile klima jeszcze daje rade to ogrzewanie jest słabe. długo się nagrzewa i grzeje tak sobie. może to przypadłość mojego egzemplarza EDIT: po wymianie termostatu wszystko w porządku
mercedes to nie jest i przestrzeń może nie jest doskonała, ale w swojej klasie jest wystarczająca. nawet fotel kierowcy odsunięty na maksa pozostawia dużo miejsca z tyłu.
jest w porządku, praca silnika nie jest udręką, pęd powietrza również nie przeszkadza, dopiero może przy wyższych prędkościach, ale czy w innych autach tej klasy jest inaczej?
spalanie gazu jest trochę duże (ponad 12l w mieście), części i serwis w granicach rozsądku (np ostatnia zmiana tarcze + klocki 530 zł)
ceny używanych 307 ze względu na ich nie najlepszą opinię są niewysokie, no i dobrze:)
w ciągu prawie 4 lat i 46 kkm linka hamulca ręcznego, coś drobnego przy skrzyni biegów, wył. św. "stop"
jedyna poważna usterka to klima ale to był spadek po poprzednim właścicielu zapieczone zaciski hamulca tył

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 109KM 80kW [l/100km]

10,7