Ocena kierowcy - Peugeot 308 I Hatchback 5d

Konrad Pawlicki, 12 lat temu
Silnik 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Rok produkcji 2009
Peugeot 308 I Hatchback 5d 1.6 HDi FAP 92KM 68kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Ja jestem bardzo zadowolony. Zacznę od silnika. Tak oszczędnego auta jeszcze nie miałem, a jest to mój 14 samochód. Spalanie niewiele ponad 4 litry robi niemałe wrażenie. Autko doskonale przyspiesza, chociaż jak się jedzie w 5 osób, to przy wyprzedzaniu trochę brakuje mocy. Silnik pracuje równo i cicho. Zawieszenie dość dobrze tłumi nasze dziurawe drogi. Przejechałem ponad 52 tys. km i nie ma niepokojących stuków itd. Jeśli chodzi o skrzynię, to u mnie nie ma żadnego haczenia, czy co tam niektórzy piszą. Dodam tylko, że ja kupiłem auto w salonie, a nie od jakiegoś handlarza, który sprowadził z Niemiec przystanek autobusowy i wyklepał go na wzór Peugeota. Z bajerów brakuje tylko ESP i grzanej przedniej szyby. Jakby miał jeszcze te bajerki to byłoby miodzio. Acha.... dodam tylko na koniec, że Peugeot tak jak inne marki robi teraz bardzo cienką powłokę lakierniczą. Jeśli ktoś parkuje na zatłoczonych parkingach pod blokiem, to może spodziewać się lekko obitych boków drzwiami innych samochodów parkujących obok. Reasumując. Za te pieniądze nie widzę w tej chwili lepszego auta, jeśli chodzi o Diesle. Nie wypowiadam się na temat silnika w benzynie, bo nie jeździłem takim, ale o nim jakoś mało dobrych opinii. Diesla 90 KM mogę polecić z czystym sumieniem, ponieważ nie ma w nim dwumasy i filtra cząstek stałych, co jest największą bolączką nowych silników w Dieslu.
Fajnie przyspiesza i bardzo mało pali.
Tak oszczędnego silnika jeszcze nie miałem. Na zbiorniku można przejechać prawie 1400 km !!!!!
nic
nic