Lista ocen Peugeot 308 I (147) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 108 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PIRO1
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
paliwo opisałem przy silniku. Jestem bardzo zadowolony (poza ceną paliwa). Trasa zużycie minimalne, miasto dość niskie. Ceny przeglądów za wyskie. Jak w Tpyocie za Avensis. Mogę zapłacic raz w roku ale ta beznadziejna obsługa klienta, brak kontaktu i chęci współpracy, porady. Nie chce się wracać do salonu. Dlatego odstępuję od czynności serwisowych innych niż konieczne (olej). Te przeglądy nic nie wnoszą. Poziom płynów w przeźroczystych...
~Miras
SW 1.6 VTi 120KM 88kW
mam mieszane odczucia. z jednej strony 1400 kg, cały czas na klimie i światłach, ale z drugiej wg producenta powinno być 6,9 l / 100 km. mnie się nie udaje, a nie mam zbyt ciężkej nogi i mieszkam w małej miejscowości, więc nie stoję w korkach. wg komputera średnie zużycie to 7,2 ale realnie wg własnych wyliczeń wychodzi 7,6. nawet w trasie ciężko zejść poniżej 6 l przy spokojnej jeżdzie. z drugiej strony trasa 800 km z przeciętną prędkością...
~KONDI
Hatchback 5d 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Z czasem im dłużej jeżdżę tym autem tym mniejsze spalanie udaje mi sie osiągnąć przy pierwszym roku jazdy i 55 tyś km w miescie mam średnie spalanie w okolicach 5l-6l/100km przy czym silnik jest głownie zimny (krótkie przejazdy) a na tarsie przy dosc szybkiej jeździe (50-60km/h średnia(to dużo jak na polskie warunki)) średnie spalanie wynosi ok 4-4,5l/100km niedawno jechalem z bieszczad nad morze przejechalem 862km i spalanie bylo 4,1 czas 13...
~Kamil
SW 1.6 VTi 120KM 88kW
W trasie z Krakowa,przez Słowację,Węgry do Splitu spalanie wyniosło średnio 7,8/8,6 litra jadąc 135/150-tylko przy wyprzedzaniu czasem trochę więcej. Najwyższe spalanie było na Słowacji. Przy żwawej jeździe wyszło 9.6 litra-wiadomo kręta, górska droga,pełen bagażnik i trzy osoby na pokładzie. Najbardziej ekonomiczną prędkością jest 130/140. W mieście również nie ma tragedii.Auto pali około 8 litrów.
~Patryk
Hatchback 5d 1.6 THP 150KM 110kW
Auto jest dość tanie w utrzymaniu, ale sporo pali. Serwisy i części nie należą do najtańszych, ale tragedii też nie ma. Nie wolno jednak oszczędzać na jakości paliwa czy oleju i warto wymieniać go częściej niż zaleca producent. Największym typowym wydatkiem są głównie wymiany rozrządu, uszczelnień z których potrafią pojawiać się wycieki, remonty zawieszenia czy zaworów i turbiny.
~artur
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
1.6 to mały silnik i mało potrafi, auto swoje waży i niestety trzeba deptać żeby jechać, wtedy auto pali jak porządna 2 litrowa jednostka tdi lub tdci...w mieście minimum to 6,5 do 6,8, natomiast trasa na poziomie 6,2 ( 120-130km/h ) poprzednie auto z silnikiem diesla 2.0 i mocy 160KM potrafiło spalić 7 litrów w mieście i 5,4 na trasie przy prędkościach 140-160km/h !!!!!!
~PIRO1
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
Jeśli chodzi o paliwo (poza jego ceną) to jedna z największych zalet tego samochodu. Małe zużycie paliwa. Przy wiekszym silniku mam lepsze parametry niż poprzednie auto z 1,2 i 75 KM. Ocena dobrze bo drogie przeglądy, porównywalne z Toyotą Avensis a to chyba nie oto chodzi. A może właśnie tak. Nie wiem. Naprwy pewnie poza ASO można zrobić taniej i z niegorszą jakością i obsługą.
~ciechan
Hatchback 5d 1.6 VTi 120KM 88kW
Przegląd po roku miał kosztować 400 złotych, kosztował 1350 - hamulce, płyn od klimy itp - niestety - to minus posiadania nowego auta. Nic mi się w nim nie zepsuło, a mam auto dobrze ponad rok (kupione w salonie). Paliwa wciąga w mieście 9.0 litrów, w trasie potrafi zejść do 5,5 - 6. Tryb mieszany - jakieś 8 litrów - jak na tę pojemność i moc więcej bym nie wymagał.
~Krzysztof
Kombi 1.6 THP 156KM 115kW
Auto należy poić benzyną 98, takie jest zalecenie dla silników THP, to zwiększa koszty użytkowania, choć nie jakoś dramatycznie. Przy większej awarii silnika (spowodowanej choćby rozciągnięciem łańcucha, co się zdarza) może być drożej niż u konkurencji, ale przy właściwej eksploatacji można tego łatwo uniknąć. Poza tym cena części raczej w normie.
Dziennik kosztów dla Peugeot 308 I
5,9
9,5
8,1
~~~człowiek
Hatchback 5d 1.6 VTi 120KM 88kW
Ja rozumiem, że to 1,6 benzyna, i wcale nie pali dużo. Tak szczerze to pali nawet w normie jak taką pojemność - średnia z 57 000 które przejechałem tym autem to 8,2 litra - z czego większość w mieście. To w czym problem? Ano w tym, że to auto nie jedzie tak, że powinno wymagać aż tyle paliwa. Pali za dużo jak na to co daje w zamian.