Lista ocen Peugeot 308 I SW (35) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PIRO1
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
Albo ja mam coś nie tak albo auto ma coś nie tak. Kierownica jest dość podatna na wszelkie nierówności poprzeczne. Na koło kierownicy, szczególnie przy małych prędkościach, przenoszą się drgania spowodowane najechaniem nawet na \"kocie oczy\". Dlatego nie lubię jeździć po kostce lub innych nierównych nawierzchniach. W serwisach mówi mi się, że to taka charakterystyka wspomagania elektrycznego itd. Jeśli tak jest to układ jezdny z kierowniczym...
~Konrad
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
Największy minus tego auta - zawieszenie jest za miękkie na polskie drogi. Na trasie i dobrej nawierzchni auto zachowuje się idealnie, ale w mieście i na nierównych drogach - bardzo daje znać o sobie (nierówności nie przenoszą się na drgania dokuczliwe dla pasażerów, ale daje o sobie znać głośne \"dobijanie\" zawieszenia). Jego domeną nie są również ciasne zakręty - auto choć trzyma się toru, przechyla się mocno i wolniej reaguje na ruchy...
~PIRO1
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
Połączę tu z układem kierowniczym. Stale denerwuje mnie nadwrażliwość kierownicy na nawet najdrobniejsze nierówności na drodze.\"kocie oczy\" mogę liczyć po szarpnięciach kierownicy (oczywiście drobnych). Przy wyzszej prędkości niż typowo miejskiej ta wrażliwość układów spada. Ale dalej istnieje coś w rodzaju nadwrażliwości. Czy ktoś tak też ma. Proszę o ewentualne wypowiedzi. W sserwisie uzyskuję odpowieź, że to taka konstrukcja, dająca...
~tomciogar
SW 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Po rodzinnym aucie francuskim spodziewałem się większego komfortu. Niestety auto jest dość twarde(nic lepiej niż w golfie) i dodatkowo zawieszenie lubi hałasować(oczywiście zawieszenie nie ma luzów i jest sprawne). Przy 187tyś musiałem wymienić łączniki stabilizatorów (40 zł części- wymieniłem sam) bo już mocno hałasowały i tak naprawdę była to moja jedyna nie planowana inwestycja w to auto.
~maciej
SW 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Jak dla mnie auto trochę za miękkie. Na zakrętach brak sztywności, trochę się kładzie. Należy uważać, nigdy nie przekroczyłem granicznej granicy bezpieczeństwa. Wydaje mi się, że bardziej zawieszenie w swojej miękkości działa psychologicznie na kierowcę, niż w rzeczywistości przekraczana jest granica bezpieczeństwa
~kowrob@gazeta.pl
SW 1.6 VTi 120KM 88kW
W stosunku do aut niemieckich to nie ma co porównywać, o wiele lepiej wypada peugeot niż konkurencja. Jeździłem w firmie toyota corollą 2010 i też peugeot wypada zdecydowanie lepiej. Samochód jest wysoki, więc na zakrętach trzeba uważać z gazem (ale gdzie nie trzeba-))).
~Andrzej
SW 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Bardzo twardy, ale nie to jest problemem, auto jest bardzo głośne na wybojach (zawieszenie mam w porządku), zaletą jest to że auto trzyma się drogi jak przyklejone i bardzo dobrze się prowadzi. Znakomite hamulce. KOSMICZNY PROMIEŃ SKRĘTU. Fabryczne opony 215/55 r16
~Kamil
SW 1.6 VTi 120KM 88kW
Zawieszenie pracuje dobrze,tłumiąc nierówności. Nie jest ono zbyt miękkie jakby się można spodziewać na \"Francuza\" ale nie na tyle twarde żeby nie czuć komfortu. Dobrze się trzyma drogi na szybkich zakrętach, a przy tym nie czując zbytniego przechylenia nadwozia.
~roman
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Czuć dziury w jezdni, więcej niż w popularnych innych samochodach, mogłaby być lepsza precyzja prowadzenia. Biorąc pod uwagę nieprecyzyjną skrzynie biegów całość wpłynęła na to że zaznaczyłem nie w pytaniu czy ponownie kupiłbym takie auto
~LRX
SW 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
dorze dobrana sila wspomagania,co do prowadzenia auta to na dobrej drodze jest super jednak uklad jest czuly na wszelkie mankamenty naszych drog(dziury,kocie lby itp)mam nadzieje ze moja opinia poprawi sie po zmianie opon na lepszy komplet
Peugeot 308 I SW