Ocena kierowcy - Peugeot 308 II SW Facelifting

floyd0222, 4 lata temu
Silnik 1.5 BlueHDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2018
Peugeot 308 II SW Facelifting 1.5 BlueHDI 130KM 96kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Postaram się być obiektywny ale to moje 3 auto w rodzinie (jestem fanem marki BMW) w garażu X3 z kutklowym R6 3.0i ale nie o tym tu mowa. Auto zakupione jako nowe w czerwcu 2018 r. z wyboru (sentyment do marki moje pierwsze auto to spod znaku lwa :) ze względu na trochę oszczędności w spalaniu wybór padł na 1.5 HDI już z 16V (130 kKM). Auto w miarę przyjemne ale to tylko średniak o czym poniżej :)
Daję 3 gwiazdki, sam silnik może być ale nie mogę przejść obojętnie obok turbodziury, która pojawia się już w zakresie obrótów od 1 400 do 1 900 w dzisiejszych czasach !!!! Mało tego po przejechaniu 28 800 km nastąpił wyciek oleju spod pokrywy zaworów. (serwis porażka nie widzieli problemu - będzie odwołanie :( po drugie interwał wymiany oleju następna porażka co 30 000 km robią opór w serwisie jak chce się skrócić - dziwna sprawa ale cóż auto mam dość krótko więc zobaczymy.
Francuzi wyciągneli wnioski jest dobrze, skrzynia dobrze wykorzystuje niutonometry silnika, 3 bieg bardzo elastyczny :)
Nie jest źle ale tylny układ zawieszenia wszystko psuje - bardzo podatny na nierównościach podczas zakrętów podsterowny - potrafi rzucić "pupą". Nie jest dość twardy co uważam osobiście za plus.
Na razie ok zobczymy jak będzie za 2 lata o ile będę nim jeszcze jeździł hehe
Daje radę ale tylko 3 gwiazdki ze względu na bardzo słabą przejrzystość lusterek bocznych podszas deszczu itp. (nie wiem jak można je było tak zaprojektować ale strasznie szybko się brudzą i mało tego obramowanie bocznych nawiewyów powietrza we wnętrzu odbija się w lusetrkach, co przy słonecznej pogodzie mi osobiście bardzo przeszkadza.
Bardzo dużo minus za główny wyświetlacz i intefejs ale to moja subiektywna opinia.
Jest dobrze ale: sterowanie klimatyzacją, radiem, i innymi funkcjami w całym aucie opiera się na wyświetlaczu dodtykowym i jak dla mnie to duży minus, który bardzo zaniża ergonomię samochodu ale cóż francuzi chyba tak mają :)
Tylko i wyłącznie plus za duży bagażnik w wesji kombi reszta niech się uczy od konkurencji :(
Jedyne 5 gwiadek w zestawieniu bo jest naprawdę bardzo dobre.
Powiem tak nie chce porównywać z silnikiem 3.0 i R6 ale spalanie średnie to 6.0 l w trybie mieszanym przy w miarę spokojnej jeździe w BMW 3.0 i spalanie 12.1 L ale kiedy miałem R6 BMW w 3.0 D średnie spalanie przy spokojnej jeździe (jak w Peugeot) wynosiło 6,3 L mój wnosek jest z tego taki, że dowsizign może mieć się dobrze ale tylko w autach miejskich reszta to są mżonki księgowych, którzy liczą kasę na produkcji silników!!!
W średniej wersji wyposażenia kupiłem auto średniej klasy, które cenowo jest zrównanie z autem miejskim jakim jest Honda Jazz w topowej wersji (szcześliwym posiadaczem tego modelu jest żona) i powiem tak jeśli chodzi o jakość wykończnia Hondy tak sobie ale jeśli chodzi o bezawaryjność i o przestrzeń w środku to przepaść dla Peugeot.
Powiem tak auto zbyt młode, żeby się psuło ale jakość podzespołów średnia: mam tu na myśli silnik, który już po 2 latach użtkowania i nielicznym przebiegu ma wycieki, uszczelki wewnęterzne w drzwiach się odwarstwiają, oggrzewanie tylnej szyby wlącza się w niektórych przypadkach samoistnie, główny wyświetlacz przy dużych mrozach potzebuje chwilę czasu (no cóż wszędobylska elektronika), czujnik deszczu to totalna porażka!!! (przy mżawcę o mało gumy wycieraczek nie wyskoczą) i to by było na tyle.
Poważnych usterk brak a uważam te , które unieruchamiają samochód. Poza wyciekiem z silnika przy tym przebiegu to mam wątpliwości co do jakości całego samochodu. ALe w dzisiejszych czasach chyba to już bolączka samochodów marki poza premium.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 BlueHDI 130KM 96kW [l/100km]

5,9