Ocena kierowcy - Peugeot 308 II SW Facelifting

Sero, 2 lata temu
Silnik 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Rok produkcji 2018
Peugeot 308 II SW Facelifting 2.0 BlueHDi 150KM 110kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny silnik spokojnie rusza na równo ze świateł z Audi A6 C6 2.7V6 TDI 2011, próbowaliśmy się z kumplem.
Inne : Wymiana pasków i kół od start&stop za 1200zł.
Wersja Allure. Wcześniej byłem właścicielem Astry III 1.6 2007, Mazdy 3 2009 i teraz Peugeota. Na tle tych modeli auto spod znaku lwa wyróżnia się zdecydowanie, choć nie jest pozbawione wad, ale o tym poniżej.
Czuć, że motor ciągnie już od niskich obrotów i jest elastyczny. Przy takich gabarytach chyba się męczy z mniejszym silnikiem. Po 60tys. wymiana kół i pasków od klimy i alternatora, prawdopodobnie to wina systemu start&stop, którego nie da się wyłączyć, a jest irytujący. Na szczęście Chińczycy na pewnym portalu mają na to sposób.
Elastyczna, na zimnym czuje delikatny opór przy zmianie z 1 na 2.
Prowadzi się pewnie, nie mam nic do zarzucenia.
Wytrzymałość lakieru standardowa, a bryła to kwestia gustu, mnie się podoba!
Słaba widoczność do tyłu i przez szeroki słupek C i przez małą tylną szybę.
System dotykowy działa super, dlatego nie wiem dlaczego tyle osób na niego narzeka. Brakuje mi tylko wygaszenia ekranu, nie da się tego zrobić. Tylko 1 cup holder, na tylnej kanapie w podłokietniku są dwa, plus za gniazdo 230V., dodatkowy port USB i ogólnie intuicyjną obsługę systemu. Świetna mała kierownica i wyższe ułożenie zegarów.
Przy zaparowanych szybach chwila i jest przejrzysta, widzę różnicę. Klima też działa bardzo dobrze.
Mam 180cm. Z przodu bardzo wygodnie, mam fotele sportowe, regulacja lędźwi, góra-dół. Z tyłu zbyt krótka kanapa (za to minus), ale sam za sobą siadam swobodnie i zostaje ok 15cm na nogi! Bagażnik na tygodniowy wypad dla 2+2 wystarczający, ale stare Mondeo to to nie jest.
Mam dodatkowe pakiety wyciszenia i tu jest świetnie. Nie słychać silnika, powietrza przy szybach. Opony delikatnie, ale przy 140km/h można prowadzić swobodną rozmowę.
Średnie spalanie z ostatnich 8000 to 5.1 (realne spalanie nie komputera), (50% autostradą ~140-160km/h, 50% krajówki i miasto). Najmniej zszedłem do 4.5l/100km przy przejechanych 500km. Komputer spalania przekłamuje o ok 0.3l/100km. Części eksploatacyjne tanie, porównywalne do Mazda i Opel.
Kupiłem jako drugi właściciel za 40%ceny dlatego póki co jestem zadowolony.
Niewiele mogę powiedzieć.
Wszystko przede mną.