Lista ocen Peugeot 405 II (109) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 114 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bruno
Kombi 2.0 121KM 89kW
Skrzynia biegów jest dobrze zgrana z samochodem, i w trasie przy prędkościach 140-150km/h utrzymuje relatywnie niewysokie obroty (w granicach 3,5 tys obrotów). Na drugim biegu samochód pociągnie ponad 100km/h. Minusem jest duży skok lewarka i jego mała precyzja. Pozatym z czasem wyrabiają się wybieraki i inne elementy lewarka co jeszcze powiększa luzy i brak precyzji. Mimo to skrzynia nie zacina, biegi wchodzą wszystkie bez jakichkolwiek...
~rapeskadra
Sedan 2.0 121KM 89kW
ze sprzęgłem mam problem o tusz pracuje z oporem. pomogła wymiana sprzęgła i linki jest o wiele lepiej ale dalej czuć opór. poza tym czasem jedynka nie wskoczy, czasem wsteczny zachroboli. idzie się przyzwyczaić. ogólnie skrzynia pracuje delikatnie i jest precyzyjna, mimo wszystko.
~Wojtek
Sedan 2.0 121KM 89kW
Klasyka przy tej skrzyni, czyli na zimnym są problemy z jedynką i dwójką, po rozgrzaniu chodzi jak należy. Przełożenia są jednak dobrze dobrane, co w połączeniu z dość przyzwoitym momentem obrotowym (176 Nm) zapewnia dobrą elastyczność.
~Sylwek
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Narazie bez kłopotów, jednak do zmiany biegu potrzebna jest pewna siła. Wyciek oleju przez półoś, ale przypuszczam, że podczas wymiany poprostu zbyt dużo wlałem (w sklepie, wg katalogu powinno wejść ok 2 l, a starego spuściłem zaledwie litr).
~Markoo
Sedan 1.8 101KM 74kW
Sam nie wiem jak ocenić. Jedynka i wsteczny potrafią się przyblokować, podobno to norma w Peugeotach, wymienię cięgna i drążek i zobaczymy jak będzie. Ogólnie podczas jazdy biegi wchodzą dobrze
~technobase
Sedan 2.0 121KM 89kW
Daję 4... tylko tyle bo biegi lubią często haczyć... ale nie daję 3 ponieważ drugi bieg jest zabójczy i budzi respekt, odcina zapłon przy prędkości 110-120km/h, mało które auto daje radę!!!!!!!!!
~Exodus999@wp.pl
Sedan 2.0 121KM 89kW
Skrzynia działa bez zarzutu jedyny feler to opory przy wrzucaniu wstecznego- problem ten jednak rozwiazuje sie szybko i latwo - wystarczy wrzucic piatke a potem wstecznywchodzi jak w masło
~SFrog sfrog@man.poznan.pl
Sedan 1.4 75KM 55kW
W modelach z tym silnikiem montowano slabe skrzynie z modeli nizszych. Skrzynia jest delikatna, szybkie zmiany biegoof moga uszkodzic jej elementy. Idealna do spokojnej jazdy bez szarpania biegami.
~lostom@iteria.pl
Sedan 1.6 88KM 65kW
największa wada w tym aucie biegi haczom,gałka zmiany biegów trafia w swoje miejsce ale przy tym chałasuje może ma ktoś ma na to lekarstwo napisz losto@interia.pl
~ziboo
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
skrzynka w miare .biegi wchodza dobrze tylko dosc czula . dlugie nieprecyzyjne przelozenia, ale co do wytrzymalosci i niesprawnosci rewelacja.