Lista ocen Peugeot 406 Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW 1998-2004 (32) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiek
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Słaby hamulec ręczny który nawet po naciągnięciu jest słaby. Psujący się obieg zamknięty/otwarty powietrza. zacina się klapka przy wentylatorze i albo jest ciągle otwarta albo zamknięta,ale zazwyczaj się się zamyka i szyby parują. Sposobem jest otworzenie jej ręcznie i odpięcie silniczka od zamykania. (Lub całkowity jej demontaż)
~Grzegorz
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Opada przełącznik od kierunkowskazów, ale za to bardzo leciutko chodzi. Pękł jeden przycisk od radia. Pomogła taśma klejąca. Ułamała się blokada klapki od wlewu paliwa. Czasem pojawia się informacja że mam wodę w filtrze paliwa. Wskaźnik paliwa czasem źle pokazuje.
~newmario
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Wczesniej miałem Berlingo, peugeot przy nim nie psuje sie wcale.W 14 miesięcy przejechałem 50000 wymieniłem 2 koła pasowe, 2 tuleje wachaczy, stabilizator tylnego zawieszenia. Koła pasowe dosyć drogie ok 350 zł, reszta bardzo tania.
~zaqwsx
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Kupiłem autko z Francji od pierwszego i jedynego właściciela lekko stuknięte, sam naprawiłem, filtry, olej, klima po kupnie, a teraz tylko tankuje i odpukać nic poza tym.
~Tcmmaso PL
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
- Ciekło spod wtrysków. Do wymiany podkładki - 50zł - Przekaźniki klimatyzacji (3 sztuki - 200zł) - Łączniki stabilizatora i jedna gałka (po 60tyś.km na naszych drogach)
~DK
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
często padają żarówki, raz na kwartał kontrolka silnika koszt usunięcia ok 100 zł (brak spójności pedału gazu) podobna ten typ tak ma i nie ma sensu tego naprawiać
~staszek
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Na przestzreni lat oczywiście były drobiazgi.Jedna rzecz która doprowadziła mnie do szału to boczki drzwi z odchodzacą tkaniną.Tapicer zrobił z tym porządek.
~stein@rtk.net.pl
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
psucie się - centralny zamek, kierunkowskazy (automat), szybkie przepalanie się żarówek H-7 (serwis bezradny), klapka wlewu paliwa awaryjna
~piotr.neel@acn.waw.pl
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
w zimie świecąca kontrolka hamulców ( w serwisie 3 razy wymienili mi klocki i nic), trzeszczące drzwi (pomogło dociągnięcie i dużo wazeliny na uszczelki)
~Marcin mklis@interia.pl
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
nowe auto - rozgrzeszam ( u mnie przełączniki pod kierownicą 2 razy, uszczelka drzwi kierowcy, tarcze hamulcowe-krzywe po 19 kkm,
Peugeot 406 Sedan