Lista ocen Peugeot 406 Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW 1998-2004 (32) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Credo
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Precyzyjny układ kierowniczy pozwala w pełni kontrolować zachowanie samochodu. Przy dużych prędkościach w zakrętach auto lubi się przechylić ale wszystko w granicach bezpieczeństwa. Komfortowo zestrojone zawieszenie niestety odczuwa fatalny stan polskich dróg. Częstym awariom ulegają łączniki zbieżności i stabilizatora. Dobre zamienniki pozwalają przejechać 30- 40 tys km. Hamulce dość przeciętne jak na tę wagę samochodu ale przecież to nie...
~ROBERTu
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Rozstaw kół trafia w koleiny, których jeszcze w Polsce nie brakuje, więc jedzie się pewnie, bez skakania "po muldach" :) Właściwie, to nie jedzie, tylko płynie, nawet średniej wielkości uszkodzenia jezdni wygładzane są tak, że pasażerowie nie skaczą pod sufit.
~Zaqwsx
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Po francusku, miękko, komfortowo, idzie go utrzymać na drodze bez problemu. Zawieszenie skomplikowane, ale w miarę tanie w naprawach w porównaniu np. do audi. U mnie po 230tys. nadal dziewicze nie licząc łączników i to nie wszystkich.
~Tcmmaso PL
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
+ Mało awaryjne. Po przejechaniu 60tyś.km po naszych drogach do wymieniłem drążki stabilizatora i jedną gałkę - Zawieszenie dość miękkie. Mnie dużo bardziej odpowiadało zawieszenie z C-klasy, albo BMW e39
~Krzysiek
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Układ jezdny precyzyjny łatwy do wyczucia. W większości modeli cieknie zbiorniczek od płynu od wspomagania lecz w niczym to nie szkodzi i nie wpływa na nic.
~zaqwsx
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Miękki, komfortowy, do sportowej jazdy raczej się nie nadaje, co do trwałości to wydaje mi się że jest nieżle, ceny części raczej niskie.
~jp007
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
uklad jezdny bez zarzutow - nic zlego sie nie dzieje nic nie stuka nic nie puka , ale ja mieszkam na zachodzie wiec to pewnie zasluga dobrych drog.
~stein@rtk.net.pl
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
szybkie zużycie zawieszenia, tłumaczenie serwisu - złe polskie drogi to bzdura, ten samochód przejechał 25000 km po niby super drogach tzw. zachodniej Europy
~Grzegorz
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Jeździ się wygodnie. Nie zużywa się częściej niż w innych samochodach. Mam też wrażenie że ABS włącza się troszkę za wcześnie.
~aw.sceonline.de
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
dobrze się trzyma drogi, również przy dużych prędkościach (max.208 km/h). Pierwsze klocki hamulcowe wymieniłem po 250.000 km
Peugeot 406 Sedan