Lista ocen Peugeot 407 (295) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 288 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~raa
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
1.Długi "dziób" z bardzo nisko umieszczoną tablicą rejestracyjną- przeszkadza w parkowaniu, a w zimie urwanie tablicy murowane (najlepiej odwócić ramkę mocującą i przykręcić balchowkrętami do zderzaka). 2. "klekocące" zmieniacze do kierunkowskazów i wycieraczek. 3. włącznik do radia najczęściej działa za 3 4 razem, podobnie popielniczka.
~Pierwszyfrancuz
Coupe 3.0 V6 24V 211KM 155kW
Czujnik abs, lubią się co 2, 3 lata jakoś psuć, przecierają się kable, ale to eksploatacja, także bez specjalnego znacznia i nie jest jakoś droga ta część w ASO. Jak jest mokro i bardzo wilgotno to czasem potrafią się lekko klosze zaparować, ale minimalnie. Nie no, jak na Francuza to mało takich drobiazgów :)
~Gkm
SW 2.0 HDi 136KM 100kW
Przy niższych temperaturach, gdy odpale samochod po nocy, komputer włączą sie po minucie czasami po trzech! Utrudnia to zycie bo wtedy nie działają czujniki parkowania i raz się zapomniałem i lekko stuknąłem inne auto. Nie działa czujnik ograniczenia prędkości pod pedałem gazu. Musiałem wymienić jakiś wężyk od klimatyzacji.
~Wojtek
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Zestawienie przy 70.000 km (3 lata): - włącznik tylnej szyby (tej od bagażnika) padł - ale działa z pilota - wymiana tarcz i klocków - przód - wybity sworzeń (czy coś :)) - uszczelka pod skrzynią biegów raz była wymieniana bo już się o to prosiła. - czasami padają żarówki - linka w szybie tył prawy poszła
~jumper19
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Dużo gadżetów i elektroniki, jest więc co się psuć. Trzeba dbać, by wilgoć nie dostała się we wrażliwe elektrycznie miejsca (np pod maską). Fatalny system automatycznych wycieraczek - o wiele za duża prędkość i czułość. Łatwo zniszczyć szybę. Korozja klapy bagażnika (spowodowana fabryczną wadą listwy nad rejestracją)
~o!
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
1600 km reklamacji! Szarpanie silnika, awaria sprzęgła, znów silnik, wspomaganie kierownicy, trzeszczenie tylnej klapy. Za to wspomaganie powinni odpowiadać przed Sądem to bardzo niebezpieczna usterka, jak czytam na forum nie tylko w moim aucie. Coś z chłodnica jeszcze nie ustaliłem co, ale temperatura na postoju (!) dziwnie rośnie.
~luu
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
W co mozne trudno uwierzyć ale jest co najmniej tak niezawodny jak passat b6. W moim się jeszcze nic nie zepsuło, nawet instalacja gazowa dalej pracuje niezawodnie. Oczywiscie pojawiaj się juz pewne oznaki zużycia, ale jeszcze auto nie sprawia problemow. Nawet żarówki przepalają sie dość rzadko.
~Salwek
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Raz odmówił posłuszeństwa (nie odpalił) - zamarzło paliwo w filtrze, ale to nie wina samochodu a paliwa. Problem z żarówkami z w przednich reflektorach (przepalone konektory) Pogarsza się jakość wyświetlacza w miarę nagrzewania samochodu (wada fabryczna) Elektryka nie szwankuje wbrew powszechnym opiniom
~Boris
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Psuję wszystko co się może zepsuć a nawet to co w normalnych samochodach wogóle się nie psuje elektryka śni mi się po nocach, samochód zaprojketowany z myślą o największej rentowności dla ASO. Facet który zaprojektował gniazda zapalniczek nigdy nie spotakł się z tym co zaprojektował wtyczki

Usterki Peugeot 407

Peugeot 407 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~umcus
Sedan 2.2 16V 158KM 116kW
Byłem święcie przekonany, że szwankuje mi czujnik ciśnienia w jednej z opon. Do momentu aż na stacji podpompowałem oponę z 1,5 na wymagane 2,4 bara ;) Po kolejnej "awarii" czujnika następnego dnia okazało się, że najzwyczajniej w świecie miałem gwóźdź w oponie :( Tak więc - hulaj dusza, piekła nie ma.