Lista ocen Peugeot 407 SW (97) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Valentinho
SW 1.6 HDi FAP 109KM 80kW
Wymiana rozrządu (komplet) po 24.000 km może nieprzyjemnie zaskakiwać użytkownika z wyobraźnią. Podobno montażowe wady fabryczne napinaczy powodują sypanie opiłkami z paska do silnika (bardzo niepokojące zjawisko). Posiadaczom modelu na gwarancji zalecam kontakt z ASO w przypadku stwierdzenia podejrzanych szumów z komory silnika. Wymieniają automatycznie, ale dopiero po wskazaniu symptomów. Wymiana pompy płynu chłodzącego silnik po 27.000 km...
~Zb zdzislawbrus@interia.pl
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Wielokrotne naprawy, silnika [nie trzyma wolnych obrotów , gaśnie podczas zmiany biegów] Klimatyzacja – nie trzy zadanych parametrów Hamulce – różna siła hamowania , do zaników siły hamowania włącznie. Stuki w układzie jezdnym, dobijanie prawym przodem na nierównościach Trudny rozruch silnika w niskich temperaturach [ poniżej -7 stopni C ] Głośne uszczelki , szumią. Czujnik otwarcia drzwi kierowcy, działa kiedy chce, co ma...
~xxxx
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
powiem tak. Peugeot od 200 tyś w gore zaczyna powoli wsysać kase. Poduszka silnika ile pamietam to prawie 300 zł, łozyska tył dwa SKF, sworznie dolne wachaczy SKF, drazki kierownicze - 1100 zł, mialem tez problem z pompa wspomagania od zimy ale podobno to wada, zrobilo sie cieplo, wymienilem olej na oryginalny i działa juz dłuzszy czas. zrobilem to i mysle ze bedzie jezdzil bez stukow pukow i szumów, bo narazie do silnika nie zamierzam nic...
~Nitomen
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
egr , turbo ,czujnik otwarcia lopatek turbo , klapki powietrza /ogrzewania kabiny., pompa wspomagania kierownicy. , czujniki abs przy kole. , czujnik skretu kola kierownicy czyli wymiana całego przelacznika zespolonego tzw kombajn bo tam też nawalili elektroniki.jak w samolocie..Teraz dochodzi jeszcze skrzynia biegów miewa problemy... łożyska kol , czy tarcze, klocki pomijam , bo to w każdym aucie die zuzywa.
~Wiedeńczyk
SW 2.2 HDi FAP 170KM 125kW
Większych usterek nie zanotowałem, samochód nie stanął ani razu. Fajnym jest, że producent przy tym silniku przewiduje wymianę paska rozrządu dopiero przy 240 tys. km. Awaria wyłącznika pod pedałem hamulca trudna do zdiagnozowania przez serwis, powodowała, że przez dłuższy czas pokazywał się irytujący komunikat o awarii ABS/ESP. Jeden z serwisów w Katowicach próbował mnie naciągnąć na wymianę połowy samochodu.
~kiostry
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
jak narazie nic sie nie stalo, ale mam dopiero 16 tys km. W starym peugeocie 307 2.0 hdi (ten sam silnik tylko mial 8 zaworow i 90hp przejecjalem 110 tys km i nigdy cholowac go z trasy nie musialem, jedyny przypal to jak mi kedys w zakopanym odpadla rura wydechowa, ale to wina mechanika z nieautoryzowanego serwisu, ze nie sprawdzil. Bylo glosno, ale 100km do domu dojechalem;)
~jumper19
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Nie odnotowałem poważniejszych usterek. Co do eksploatacji: sprzęgło i koło dwumasowe nie są zbyt żywotne (przy 120kkm będę wymieniał), jeżdżąc dużo w trybie miejskim należy uważać na filtr cząstek stałych FAP (bardzo droga eksploatacja). Mieszkając pod miastem (a zwłaszcza mając blisko obwodnicę autostradową) można być o FAPa względnie spokojnym.
~1nf1n1t3
SW 2.0 HDi 136KM 100kW
Jeszcze się żadna nie zdarzyła, ale poprzedni właściciel (mój kuzyn) niestety miał szereg rzeczy do zrobienia, m.in.: turbo, wtryskiwacze, łożyska, regeneracja skrzyni - nie było to w sumie nic niespodziewanego. Auto ma zapewne cofnięty licznik co widać wizualnie jak mogło być eksploatowane i były to elementy, które się już zużyły.
~Boris
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Pad dwumasu co 80 tyś. FAP masakra - wykręcić przewiercić na wylot 3 dziury 10 mm a zbiornik na Eolys zatankować ropą, programowanie dodatku szok francuzi nawet matematykę potrafią popsuć. I moja ulubiona: jak się przepali żarówka stopu będzie piszczeć przy każdym naciśnięciu hamulca fajna rozrywka w nocy 200 km od domu
~kotem
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Nie słyszałem o usterce, która wykluczyła by 407 z ruchu nie dając o sobie znać co najmniej kilka tygodni wcześniej. Warto dbać o akumulator, bo 407 lubi prąd a szczególnie ten rozruchowy jeśli aku jest zużyte rozrusznik kręci, ale czasami nie zapnie bendiksu, albo nie zapali bo komputer nie poda iskry.
Peugeot 407 SW