Ocena kierowcy - Peugeot 407 SW

WK., 12 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2007
Peugeot 407 SW 1.8 16V 125KM 92kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wygodny samochód do wygodnego podróżowania.
Inne : awaria automatyki ogrzewania w okresie zimowym
Wygodny samochód do codziennego użytku - dobrze mi się nim jeździ.
Silnik benzynowy 1.8 o mocy 125 KM jest wystarczającym do typowych warunków użytkowania - dla mnie wystarcza (jeżdżę w różnych warunkach, głównie po mieście). Nie przysparzał żadnych problemów i nie miał żadnych awarii.
Nie dorównuje Volkswagen-owym - typowa skrzynia biegów z dużym skokiem.
Układ kierowniczy ze wspomaganiem ale nie progresywnym - wystarcza, jest dobry. To klasyczny układ wspomagania, z którego jestem zadowolony, ale w poprzednim moim samochodzie Seat Ibiza 2004 był rewelacyjny. Zawieszenie bardzo wygodne. To rzutuje na całokształt samochodu: dobrze mi się nim jeździ i pod tym względem polecę każdemu.
W brew pozorom długiego tyłu kombi i nie za dużych szyb z tyłu, widoczność do tyłu jest dobra i wystarczająca - nigdy nie narzekałem i nie mam czujników parkowania. Lusterka również choć nieduże, to jednak są oddalające i bardzo dobrze widać całą przestrzeń z boków i nawet częściowo z tyłu.
Kupiłem z wyprzedaży starego rocznika (ok 12 tys. zł mniej) oraz jako używany przez Centralę Peugeog (jeszcze dodatkowo 10 tys. zł mniej) - był używany raptem pół roku i zrobiono nim tylko 5 tys. km, więc nadal spełniał definicję nowego samochodu.
Drobiazgi to najsłabsza strona tego samochodu: 1. po 30 tys. km wymiana tarcz przednich hamulcowych - zużyły się (jak dla mnie to za szybko), 2. nieszczelna instalacja chłodnicza - wyciekł czynnik chłodniczy (ok. 40 tys. km; serwis wymienił podejrzany element i napełnił instalację w ramach gwarancji), 3. problem z regulacją świateł mijania - podobno dostała się woda do kokpitu przy drzwiach od kierowcy (ciekawe jak) i elektryk musiał polutować uszkodzone ścieżki obwodów elektronicznych, 4. po 50 tys. km padła automatyka ogrzewania i to akurat w środku zimy - naprawa kosztowała mnie 1,5 tys. zł, 5. po 60 tys. rozszczelniło się kolanko węża układu chłodzenia silnika - z czasem wyciekał cały płyn chłodniczy.
Za poważniejszą można uznać wymienioną w drobiazgach awarię automatyki ogrzewania - jazda w okresie zimowym (wtedy nastąpiła awaria) nie była przyjemnością (nie odmrażało skutecznie szyby).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

7,3