Ocena kierowcy - Peugeot 407 SW

Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 407 SW 1.8 16V 125KM 92kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Miękkie ale stabilne zawieszenie, za to kocha się Francuzy!
Inne : Materiały wykończenia wnętrza bardzo przyjemne w dotyku
Samochód w rodzinie jest już od 7 lat, choć kupiliśmy go przypadkiem po wypadku poprzedniego, co samo w sobie świadczy o nim dobrze. Jest niezawodny, dobrze współpracuje z LPG. 1.8 to chyba najlepszy z gamy silnik do gazu - nasz pali miedzy 8,5-9,5 litra przy normalnej jeździe. Niestety jak na gabaryty jest trochęza słaby, ale jako auto rodzinne dobrze się sprawdza (a i 200 potrafi zamknąć, kwestia cierpliwości :P). Wbrew stereotypom o francuskich autach jest wytrzymały - pomagał przy remontach, wozi wory ziemi do ogrodu, nas na wakacje. Największymi wadami dla mnie są z małe lusterka i kiepska widoczność do tyłu. Silnik 1.8 nie jest zbyt dynamiczny, ale zupełnie wystarcza do codziennego użytku - to nie wyścigówka. Wyższym osobom ciężko może być wsiąść do przodu, ale jego główny użytkownik (tata, 183) nauczył się z tym żyć. Kiedy wsiądziesz do środka jest już wygodnie, pozycja za kierownicą zaskakująco wysoka. Przy manewrach parkingowych przeszkadzają trochę daleko wysunięte słupki A, ale w trasie wielka przednia szyba bardzo się sprawdza. Nie do końca podoba mi się ergonomia deski rozdzielczej, za dużo małych przycisków, ale wszystkie są w zasięgu ręki, więc to kwestia wyuczenia się ich. Nie każdemu spodoba się też tył w SW, nie do końca dopracowany, ale użytkowo nie jest zły - sprawdza się chociażby niski próg załadunku. Dla mnie 4/5 jako auto rodzinne.
Jedna gwiazdka mniej za design tyłu
Przez stereotypy awaryjności (głównie zbudowane na podstawie silników 2.2) auto wprost śmiesznie tanie - aż nie opłaca się sprzedawać :P
W ciągu 7 lat jedyna usterka to zepsuta maglownica - nic niezwykłego. Reszta to zwykłe naprawy eksploatacyjne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

Usterki Peugeot 407