Ocena kierowcy - Peugeot 407 SW

Silnik 2.0 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 407 SW 2.0 16V 140KM 103kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfort jazdy
Generalnie bardzo dobre auto. W tym przedziale cenowym bardzo rozsądny wybór. Dużo ładniejszy od passata czy mondeo. Bardzo komfortowy.
Silnik adekwatny do tego modelu. Do normalnej jazdy zupełnie wystarczy. Czasami żałuje, że nie kupiłem 3.0. Ale przynajmniej w eksploatacji jest tani.
Precyzyjna. Idealnie dobrana do tego samochodu. Jedyny minus to brakuje 6-tego biegu.
Jak dla mnie rewelacja. Samochód pewnie bierze zakręty a przy tym nie jest twardy. Doskonale radzi sobie z nierównościami. Prowadzi się prawie tak dobrze jak Focus. Czasami nim bujnie na boki przy większych prędkościach ale nie traci się kontroli nad samochodem. Czasem mam wrażenie, że jadę czymś mniejszym.
Co tu dużo mówić, Dużo lepiej niż vw, fordy, skody... Dużo miejsca z przodu, z tyłu mało jak na takie auto ale spokojnie można przewieźć pasażerów. Kupiłem to auto z zamiarem przewozu 2 osób i psa a to tego to auto pasuje rewelacyjnie. Gdyby nie pies to pewnie zakupiłbym wersje coupe.
Bardzo dobra. Jedynie trzeba się przyzwyczaić do przycisków na konsoli bo jest ich trochę. Bardzo intuicyjnie i wygodnie obsługuje się sterowanie tempomatem i radiem na z przycisków za kierownicy.
Jest to benzyna więc szybko się nagrzewa. Latem chłodzi zadawalająco aczkolwiek mam czarną skórę w aucie i jak się nagrzeje to ciężko zbić temperaturę do minimalnej.
z przodu rewelacja, z tyłu mogło by być lepiej jak na kombi.
Dość cicho. Głośno zaczyna się robić powyżej 140km/h. Na wolnych obrotach praktycznie nie słychać silnika
Jeżdżę prawie za darmo. Udało mi się nim spalić 8l LPG Realnie spala w trasie ok 9L Po mieście 12L A w jeździe tylko w korkach krakowskich ok 14L
Doskonale. Czuje że nie przepłaciłem za auto.
Jak na razie bez poważnych usterek. Musiałem uszczelnić pokrywę zaworów oraz wymienić sworznie
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 140KM 103kW [l/100km]