Lista ocen Peugeot 5008 I Minivan (33) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Daniel
Minivan 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Jak wspomniałem, usterki się zdarzają. Kwestia eksploatacji i wykonywania prac i przeglądów zgodnie z instrukcja. Wymiana rozrządu co 80 tys. dwumasa, DPF, kontrola skrzyni biegów i sprzęgła itp. Pewnie długo autko posłuży. Dodatkowo system czujników ABS i hamulców czuły na dużą wilgotność. Potrafi się zapalić kontrolka ABS bo jeździe w silnym opadzie. Po przeschnięciu samochodu kontrolka gaśnie.
~Cynik150
Minivan 1.6 THP 156KM 115kW
Niestety konieczność wymiany łącznika stabilizatora w prawym przednim kole po ok. 10 tys. km., usterka usunięta w ramach gwarancji. Po przeglądzie wiosennym: ponownie do wymiany łączniki stabilizatorów (dwa z przodu), dodatkowo wymienione tuleje tylne wachaczy przednich, a na dodatek wymieniony cieknący elektrozawór pompy oleju.
~luki266
Minivan 1.6 e-HDi FAP 115KM 85kW
Po odbiorze z salonu okazało się, że nie było poskręcane tylne zawieszenie. Po 13 tysiącach odczuwalne bicia podczas hamowania. Serwis stwierdził, że jest to awaria silentblocków na które trzeba czekać około dwa tygodnie. Podobno typowa awaria 5008 (info z serwisu)
~Tomek
Minivan 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Daję 4, bo konieczna jest konserwacja podwozia. Wcześniej miałem kilka samochódów różnych marek i tak samo było tylko w fordzie. Poza tym samochód kompletnie bezawaryjny. Mimo drastycznego przebiegu, nie mam obaw żeby pojechać nim na wakacje do Chorwacji.
~banas100
Minivan 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Wspomniałem wyżej o wymianie kompletu amortyzatorów. Skusiłem się na tą operację po lekturze forum, bo na wszystkich badaniach diagnostycznych ich sprawność wychodziła na poziomie 60-80%. Teraz cieszę się cichą pracą zawieszenia i lepszym resorowaniem
~Wojciacho
Minivan 1.6 HDi FAP 115KM 85kW
Brak. Olej zmianiam co 11-12 k km, poprzedni właściciel co 15 k km więc o turbo się nie boję na razie. Paliwo leję dobre (mam taką nadzieję). FAP nie doskwiera, auto używane na trasach. Wg ASO jeszcze ok. 110k km wytrzyma przy obecnym stylu jazdy.
~Łukasz
Minivan 1.6 HDi FAP 115KM 85kW
Zmieniam tylko olej, filtry i klocki hamulcowe. Żadnych poważnych awarii. Akumulator padł po pięciu latach, był oryginalny. Samochód użytkuję od ponad 1,5 roku, przejechałem nim prawie 60 tysięcy kilometrów.
~Gajowy
Minivan 1.6 e-HDi FAP 115KM 85kW
Brak poważnych usterek. Posiadam auto od prawie roku i do dnia dzisiejszego wymieniłem w nim tylko elementy eksploatacyjne, plus dokupiłem komplet opon letnich.
~Michał Raczek
Minivan 1.6 THP 156KM 115kW
Rozrząd do wymiany po przejechaniu 20tys. km. Nie wiem kiedy był ostatnio robiony ale w tym aucie trzeba sie liczyć że będzie szwankował. Hałas metaliczny po odpaleniu na zimno.
Dziennik kosztów dla Peugeot 5008 I Minivan
7,2
~Krzysiek
Minivan 1.6 THP 156KM 115kW
Stuki w przednim zawieszeniu (łączniki stabilizatora), ślizganie się sprzegła, awaria układu chłodzenia (termostat i czujnik poziomu płynu chłodniczego).
Peugeot 5008 I Minivan