Ocena kierowcy - Peugeot 508 I Sedan Facelifting

Michał, ponad rok temu
Silnik 1.6 e-THP 165KM 121kW
Rok produkcji 2015
Okres użytkowania: 5 lat
Peugeot 508 I Sedan Facelifting 1.6 e-THP 165KM 121kW 2014-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort w długich trasach. Po przejechaniu 1000km nie wychodzę z auta połamany.
Inne : Wentylowany schowek przed pasażerem pełni funkcje lodówki.
Układ hamulcowy : Super gdy był oryginalny. Teraz też jest dobrze (BOSCH) ale czuć małą różnicę
Silnik : Może pechowy egzemplarz, może za szybko, może oba. Tak czy inaczej ten silnik nie pasuje do autostradowej niemieckiej jazdy. Odkładający się nagar wymagający czyszczenia silnika.
Inne : Wycieraczki. Tragedia powyżej 130 km/h.
Inne : Szyba przednia nadaje się już do wymiany (przepiaskowana).
Kupiłem auto u dilera Peugeot z przebiegiem 52 000 km. Teraz po 5 latach ma 185 000 km, zrobionych głównie po autostradach najczęściej niemieckich z prędkościami 160 - 180km/h. I jeżeli ktoś planuje użytkować ten silnik w takich warunkach to odradzam, może diesel będzie trwalszy. Silnik nadaje się do spokojnej jazdy z prędkościami do 140 km/h (3000 obr/min na 6 biegu). Wtedy odwdzięcza się prawie dieslowsko niskim spalaniem i podejrzewam, że zadowalającą bezawaryjnością. Gdyby nie ten cholerny silnik od BMW i nowa jak na tamte czasy norma emisji spalin, to autko dostałoby ocenę 5/5. Spalanie : komputer z 10tyś km pokazuje 6,8 ale realnie jest o 1,2 l więcej czyli ok 8 l/100km co jest świetnym wynikiem dla sposobu użytkowania tego auta. Dodam, że Megane 1,33 tce 140km żony pali więcej na autostradzie. Przy prędkościach 160 km/h na tempomacie spala realnie ok 9 litrów. Tempomat na 200 spalanie wg komputera 12,3 l/100km. Kupując auto z tym silnikiem byłem świadomy awarii, które mogą mnie spotkać, więc wybrałem wersję poliftową (poprawioną) i dbałem jak umiałem - olej co 10 tyś km, świece, filtry częściej niż zalecane przez producenta. Przy ok 140 tyś przebiegu zdecydowałem się na chip tuning (165 km - 185 km / 240 Nm - 300 Nm). Przez zabiegiem autko zostało dobrze sprawdzone i odkryto : zapchany katalizator, który spowodował pęknięcie kolektora wydechowego i zajechane turbo. Usterki naprawiono i z tuningu jestem bardzo zadowolony. Auto w końcu ma porządny moment obrotowy, spalanie trochę spadło, uśmiech na twarzy większy. Autko przez ponad 130 tyś km, które nim zrobiłem w bardzo ciężkich dla silnika warunkach, nigdy mnie nie zawiodło (zawsze dowiozło do celu, choć kilka razy w trybie awaryjnym). Nigdy nie stałem na poboczu czekając na lawetę. Mimo kilku drogich awarii i tak jestem z tego autka zadowolony, przemierzanie długich tras wysokimi prędkościami jest przyjemnością, jakość wykonania wnętrza pasuje bardziej do klasy premium.
Mieszane uczucia. Spalanie śmiesznie niskie, ale awaryjny. Ja swój silnik troszkę zajechałem i teraz jestem dla niego delikatniejszy. Dobry do przepisowej jazdy do 140 km/h. Na niemieckie autostrady się jednak nie nadaje.
Jest OK, mogłoby być lepiej. Lepsza niż w Megane z 2019
Bardzo dobrze się prowadzi, pewnie przy dużych prędkościach.
OK
Bardzo dobra.
OK, żadnych odczuwalnych niedogodności.
Wentylacja OK. Najbardziej doceniam klimatyzowany schowek, który działa jak lodówka.
Duże autko z przodu, z tyłu, w bagażniku.
Super wyciszenie, przy 160 km/h można rozmawiać prawie szeptem z pasażerem obok.
OK
Gdy kupowałem swojego 2 letniego Peugeota, zastanawiałem się też nad Passatem i Mondeo. Oba modele były wtedy jakieś 15 - 20 tyś zł droższe co czyniło z Peugeota świetną okazję.
kilka drobiazgów, nic szczególnie irytującego bądź uniemożliwiającego dalszą jazdę
Tu jest tak sobie. Katalizator się zapchał przy ok 100 tyś km i żaden mechanik tego nie wychwycił. Spowodowało to przy ok 140 tyś km, konieczność wymiany kolektora wydechowego (stary pękł), regenerację turbo no i usunięcie zapchanego katalizatora (nowy miał wtedy kosztować około 5000zł). Klimatyzacja raz odmówiła posłuszeństwa - naprawa ok 1000zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 e-THP 165KM 121kW [l/100km]

7,2