Ocena kierowcy - Peugeot 508 I Sedan Facelifting

Szymon, 6 lat temu
Silnik 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Rok produkcji 2016
Peugeot 508 I Sedan Facelifting 2.0 BlueHDi 150KM 110kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie - wyjątkowo niskie przy tej mocy i wielkości. Bardzo jasne światła full LED. Bezproblemowe działanie systemu start-stop. Silnik włącza się szybciej niż wrzucę jedynkę. 3 lata gwarancji.
To samochód służbowy. Jestem bardzo zadowolony. Zdaję sobie sprawę że są samochody dające więcej frajdy z jazdy ale za te pieniądze muszę przyznać że spełnia moje wszystkie potrzeby. Wnętrze jest bardzo eleganckie i robi dobre wrażenie jakościowe. Bardzo ładny jest biały perłowy lakier - mieni się jakoś tak szczególnie.
Jest mocny ( moment 370 to sporo) - nie sportowy ale dobrze się wyprzedza. Czasem łapię sie na tym, że jadę już 170 na zwykłej drodze. Powyżej 200 km/h nie jeżdżę :)
Całkiem w porządku. Działa i tyle.
Fajne zawieszenie wielowahaczowe z tyłu. Ładnie przejeżdża przez progi spowalniające. Jakieś 10-20 km szybciej niż laguna. Na bruku cichutko. Z kolei laguna *( 4control) była wyraźnie zwrotniejsza i też chyba lżejsza - ale da się żyć. Opony z profilem 55 fajnie tłumią nierówności i chyba jestem bardziej zadowolony niż z ostatnio użytkowanych 50 tek.
Do przodu super - widać maskę. do tyłu - przeciętnie. Trochę szerokie słupki B ale już się przyzwyczaiłem. Nie czuję jakoś kamery cofania - jak dla mnie zbyt odrywa uwagę od kierowania - wystarczyły by czujniki. za to ciesze się z posiadania czujników martwego pola - to sprytne urządzenie.
Zasadniczo wszystko tam gdzie ma być. iedzMógłby gdzieś być większy schowek na telefon i np siatka przy tunelu od strony pasażera na butelkę z wodą. Prosty mechanizm otwierania bagażnika - chyba sprężyna pomaga mi w wypuszczaniu dzieci przed szkołą ( zamykają sami ). Maska silnika jest na teleskopie - wow. Wyświetlacz HUD jak na razie oceniam jako zbędny gadżet. Fajna, duża i dotykowa nawigacja - tylko aktualizacja samodzielna jeszcze mi się nie powiodła. Szkoda, że brak roletek na tylnych szybach - dzieci się przyzwyczaiły w innych samochodach.
Super chłodzi. Z tyłu też. Ogrzewania nie sprawdzałem.
Jest dobrze, z przodu nawet super. Mam wyciągane siedziska i elektryczną regulacje foteli - bardzo jestem zadowolony. Z tyłu lepiej niż w Lagunie - dzieci przestały narzekać na brak miejsca. Bagażnik - jak na sedana duży. Kombi zawsze jest praktyczniejsze ale taki wybrałem - znacznie ładniejsza linia wg. mnie.
Co tu więcej napisać. Bardzo komfortowo się jeździ w ciszy a zestaw JBL rześko przygrywa. Nic nie skrzypi, nie szumi itp. - super, chociaż to nowy samochód.
To jest chyba największa zaleta tego samochodu . Z ostatnich 7 tys km mam średnią 6,2 - trasa 70% . Jestem zachwycony. Raz dolewałem add blue. Jakoś się udało chociaż muszę znaleźć lepsze pojemniki.
Kupiłem półroczny samochód 45 tys taniej niż cena katalogowa - nie mogę narzekać . Audi A4 miało być 40 tys droższe a wyposażenie max 50%.
Nic się nie zepsuło.
brak