Ocena kierowcy - Peugeot 508 I Sedan

Silnik 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2011
Peugeot 508 I Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : 140 KM wystarcza do bezpiecznej i czasem dynamicznej jazdy
Po przejechaniu 25 tys. km myślę, że mogę cokolwiek powiedzieć o swoim modelu. Peugeot 508 r.2011, sedan, zakupiony od prywatnego właściciela rok temu z przebiegiem 188 tys. km (aktualnie 213), po wymianie rozrządu przy przebiegu 180 tys. km. Silnik 2.0 HDi 140KM, skrzynia manualna. Jeżdżę głównie po mieście, do pracy mam 3 km - przy tak krótkich odcinkach silnik nie zdąży się nagrzać, spalanie pokazuje nawet 8-10 l/100 km, dodatkowo często zimą problem z wrzuceniem pierwszego biegu (na "rozgrzanym" aucie się to nie zdarza). Poza krótkimi miejskimi odcinkami, średnio raz w tygodniu 100 km trasa - tutaj spalanie w zależności od stylu jazdy, u mnie 4-7 l /100 km. Samochód ogólnie bardzo wygodny, moc wystarczająca do bezpiecznego poruszania się w trasie (bezproblemowe przyspieszenie i wyprzedzanie przy prędkościach "autostradowych"). Przez ostatni rok poza olejem, filtrami, klockami i tarczami, wymieniałem: mechanizm podnoszenia szyby od strony kierowcy (szyba spadła i nie dało się jej podnieść), mocowania przednich amortyzatorów (prawy i lewy, koszt 560 zł, podobno to typowa usterka tego modelu). Podsumowując, przez ostatnie 25 tys. km w dziewięcioletnim dieslu przy przebiegu ponad 200 tys. km nie było żadnej poważnej usterki, do tego samochód bardzo wygodny i całkiem przyjemny dla oka!
Żadnych poważnych usterek. Moc 140 KM wystarcza mi by bezpiecznie poruszać się w mieście oraz na autostradach.
Czasami zimą trudno wrzucić pierwszy bieg. Poza tym plus za sześć biegów!
Pewne prowadzenie, nie zdarzyło mi się stracić kontroli nad pojazdem nawet w ostrzejszych zakrętach przy wyższych prędkościach.
Kilka drobnych ognisk korozji przy łączeniu zderzaka z nadkolem (dostający się piasek tam mógł uszkodzić lakier), poza tym wszystko ok.
Nawet przy prędkościach około 170 km/h można spokojnie porozmawiać.
Wymieniony podnośnik szyby od strony kierowcy i zużyte mocowania przednich amortyzatorów.
Do tej pory brak poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 140KM 103kW [l/100km]

Peugeot 508 I Sedan