Ocena kierowcy - Peugeot 508 I SW

Marcin Z, 6 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Rok produkcji 2014
Peugeot 508 I SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo wygodny, ładny na zew i wew, super wykończenie wnętrza
Świetny samochód. Ładny, wygodny i funkcjonalny. Do tego w super cenie 113k za allure i automat z mocnym dieslem. Super wykończony w środku, dobre materiały i bardzo ładnie dobrane. Brakuje aktywnego tempomatu i możliwości wyświetlania google mapa z tel na ekranie nagi. Woda się leje przy podniesionej klapie bagażnika i rysują szkiełka od zegarów. Reasumując świetny samochód
Cichy, dynamiczny, oszczędny na trasie. Miałem robić chipa na 200km ale nie ma potrzeby. Stworzony do jazdy po autostradach
Skrzynia wolna, ale bardzo płynna, nie szarpie w korku (w przeciwieństwie do dwuskrzydłowej). Do wyprzedzania trzeba się przyzwyczaić i jest ok. Olej wymieniłem po 60k, ponoć niezawodna
Bardzo dobrze, po przesiadce z Mondeo nie zauważam różnicy. Bije na głowę gumowaty układ w Octavii
Dla mnie bardzo dobrze, ale ja parkuję na lusterka i od dawna jeżdżę samochodami ok 5m. Minus beznadziejne spryskiwacze mgłowe, powyżej 120 km/h nie działają. Biksenony super, fajny bajer automatyczne długie
Bardzo dobrze, bez czytania instrukcji wszystko obudziłem stojąc w korku pierwszego dnia. Wygodna obsługa navi joystickiem. Brad up display świetna rzecz. Mnóstwo przycisków, dublują funkcje ale wg mnie jest to wygodne.
Rewelacja, szczególnie grzanie w zimę, posiada grzałkę i od razu leci ciepłe powietrze ( nie to co w innych dieslach). Klima taka jak wszędzie, ogrzewane fotele - na 1grzeja jak szalone
Byłoby super gdyby nie niska podsufitka że względu na szklany dach. Mi to trochę przeszkadza no ale mam 188cm. W Mondeo było pod tym względem lepiej. Poza tym super, bardzo wygodne fotele. Bagażnik niby 600 litrów, ale powyżej rolety niewiele się mieści że względu na kształt klapy.
Super, przy 180 można normalnie rozmawiać, przy normalnych prędkościach typu 140-160 cisza jak makiem zasiał. Silnik jak na diesla cichy
Części tanie, ASO na tle innych też. Prosta budowa i brak nowinek technicznych - w razie awarii nie powinno być drogo. Opony w nietypowym rozmiarze trochę podbijają cenę. Spalanie trasa 5-5,5 (do 120), autostrady 6,5-7,5 (140-160 tempomat), miasto korki 10 - u mnie średnio 6,5 :-) Klocki przednie 70kkm, tylne 40 ( automatyczny ręczny)
Mondeo było droższe a auta bardzo porównywalne. Peugeot ładniejszy i mniej pospolity. Mondeo większy bagażnik. Koreańczyki i Japończyki badziewne w środku. Laguna mała. C5 dziwny w środku.
Porysowana szybka w zegarach, drzwi kierowcy opadły - regulacja, czujnik parkowania przedni 2razy (wariuje w deszczu), łożysko podpory półosi (w fabryce zamontowali wadliwa część, diagnozowali chyba przez 5 wizyt, dopiero na Radzymińskiej sobie poradzili)
Brak i niech tak zostanie

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 163KM 120kW [l/100km]

6,7