Ocena kierowcy - Peugeot Boxer II Furgon

dokler, 11 lat temu
Silnik 2.2 HDi 100KM 74kW
Rok produkcji 2007
Peugeot Boxer II Furgon 2.2 HDi 100KM 74kW 2006-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : całkiem dynamiczny i oszczędny.
Ogólnie autko oceniam całkiem pozytywnie, trapią go drobne usterki ale zawsze wraca o własnych siłach, i nie zapominajmy, że to najtańszy bus na rynku z klimą, fabrycznym radiem, elektryką. Dwa razy droższe sprintery i craftery padają jak kafki i nawet za instalacje radiową i 2 głośniki życzą sobie cash. Myślę, że auto już zarobiło na siebie 2 razy i następny będzie też boxer/jumper lub ducato, nie ma sensu przepłacać za znaczek na masce.
Silnik Puma - ma podobno wadę fabryczną w postaci pękających tłoków, mnie nic takiego nie spotkało a zrobiłem ponad 200 tyś km. Jest to typowo niskoobrotowy silniczek który moc maksymalną osiąga przy zaledwie 2900 obr/min, a dziury w tłokach są spowodowane tym, że więkość kierowców albo o tym nie wie albo traktuje to auto jak bolid kręcąc do 4,5 tyś z 2 tonami na pace, a później takie są skutki. Silniczek jest przyjemny w prowadzeniu, elastyczny i ma skromny apetyt 7-8litrów. Wyprzedzanie tirów, czy szybki start mimo 100 KM nie stanowi żadnych problemów.
bez uwag
wszystko ok.
Jak to w blaszaku, do przodu super na boki słabo.
Wszystko pod ręką, dużo schowków i półeczek.
Zimą strasznie opornie się nagrzewa, na trasie ok, ale w mieście przy mrozach marznę w środku, a silnik jest niedogrzany. Klima działa bez zarzutu.
jak to w busie.
100 - 120 km/h optymalna prędkość i komfort przemieszczania.
silniczek pali 7-8 litrów.
Jest nieźle.
egr zaślepiony, padł przy 60 tyś km, stwierdziłem, że nie ma sensu wymieniać. 2 razy wymieniany czujnik ciśnienia paliwa na pompie (450 złx2), objawy falowanie obrotów na biegu jałowym. Lakier jest fatalny, lepiej nie myć auta myjką bo schodzi lakier całymi płatami, ślady korozji na dolnych częściach drzwi i błotników.
Nic poważnego mi się nie przytrafiło odpukać.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDi 100KM 74kW [l/100km]

7,7