Ocena kierowcy - Peugeot Partner I

croll@fundacja.pl, 21 lat temu
Silnik 1.9 D 70KM 51kW
Rok produkcji 2000
Peugeot Partner I 1.9 D 70KM 51kW 1998-2011 - Oceń swoje auto
Ogólnie nie jęczę. Jestem nawet zadowolony. Gdyby nie makabryczne wyrwy w naszych drogach zimą i tuż po to myślę, że zawieszenie wytrwało by do 200 tys. km. Rewelacyjny diesel 1,9. Jeżdżę od początku na pełnym syntetyku i po 120 tys (przy bardzo ostrej jeździe na wysokich obrotach) zużycie oleju oscyluje ok. 1 litra na 15 tys km. Tragiczny dostęp do części w autoryzowanym serwisie - nigdy nic nie ma. Rozrząd z gwarancją na 120 tys km - rewelacja (przy wymianie trochę drogi, bo aby mieć gwarancję trzeba auto "autoryzowanie serwisować"). Ogółem: miałem już kilka samochodów niemieckich, ale ten "Francuz" jest z nich najlepszy. I uczciwy serwis (wszelkie uwagi i wykonane naprawy sprawdzam)
obciążony trochę mułowaty
drgania lewarka skrzyni
gdyby nie te polskie drogi
dobra, minus to szerokie przednie słupki
źle się śpi - przednie fotele nie rozkładają się do końca, za miękkie siedzenia
minus - długo się nagrzewa zimą
bardzo ok.
przy większych prędkościach za głośno i od silnika i wiatr i szum opon
średnio 7,5 litra przy bardzo ostrej jeżdzie
dobrze
Cieknący zbiornik paliwa (na gwarancji -tydzień przed jej końcem), klocki hamulcowe co 40000 km, tarcze po 120 tyś. Polecam niefabryczne z "górnej półki" - połowa ceny, a jak mechanik z warsztatem w rodzinie jak u mnie to już całkiem fajnie. Ważna uwaga: jak zaczyna migać airbag to wystarczy poruszać wtyczkami od napinaczy pasów pod przednimi fotelami.
żadnych niespodzianek w trasie. zawieszenie: pierwsza naprawa - po 95 tys, druga po 115 tys - ok. 2 tys pln w serwisie.
Dziennik kosztów dla Peugeot Partner I 1.9 D 70KM 51kW
7,3