Ocena kierowcy - Peugeot Rifter Long

Tytoos, 2 miesiące temu
Silnik 1.5 BlueHDI 102KM 75kW
Rok produkcji 2019
Peugeot Rifter Long 1.5 BlueHDI 102KM 75kW od 2018 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie. Jadąc przepisowo można spokojnie zejść do 4-4,2 l/100km. Wystarczy wyjechać za granicę ;) Po Polsce wciąż uczymy się jeździć przepisowo. Niestety ostatnio dostałem na przeglądzie nowe oprogramowanie i spalanie wzrosło. Chyba trzeba zrobić chip
Inne : AdBlue, choć trudno to nazwać uciążliwymi usterkami. Sam fakt, że już dwa razy
Autko dostosowane do przewozu osoby niepełnosprawnej, obniżona podłoga. Poza tym użytkowane przez osobę prywatną. Skrócone wszystkie wymiany w stosunku do książkowych zaleceń o połowę. Wykonałem od razu profesjonalną konserwację podwozia oraz wyciszenie nadkoli, bo było głośno, szczególnie w czasie jazdy po mokrej nawierzchni.
102 konie są bardzo mizerne, moment niewielki. Jakoś to jedzie z kierowcą, z pasażerami i bagażem trudno wyprzedzać zawalidrogi. Na razie bezawaryjny, oleju nie bierze. Daję 5 gwiazdek, bo wiem na co się pisałem i trudno oczekiwać więcej
Skrzynia od początku lekko szarpie, szczególnie na pierwszych biegach po kilkuset kilometrach. Biegi wchodzą jednym palcem.
Bardzo precyzyjny jak na taki samochód
Bez zastrzeżeń
Auta są coraz bardziej zabudowane, słupki coraz szersze, więc częściej trzeba zdawać się na kamery i czujniki. Brakuje mi dzielonego lusterka, dla widoczności martwego pola. Wersja nie jest bardzo wypasiona. Autami tego typu zrobiłem prawie pół miliona i nie mam problemu z odnalezieniem się w kwestii widoczności
Wszystko pod ręką i na swoim miejscu. Na szczęście są fizyczne pokrętła i przyciski. Fotele mogłyby być troszkę wygodniejsze. Wsiadanie, pozycja za kierownicą, regulacje.. zdecydowanie na plus
Rewelacja jak na taką przestrzeń. Klimatyzacja dwustrefowa bardzo wydajna. Elektryczna "farelka" czyli nadmuch gorącego powietrza na szybę po 30sek w mroźne dni bardzo się przyjade. Samochód stoi pod chmurką.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wcześniej był Peugeot Expert, więc teraz miejsca jest troszkę mniej. Niemniej, wersja long nie ma 5m długości, ale grzechem byłoby gdybym powiedział że miejsca brakuje. Wszystko pod ręką
Tu jest bardzo średnio, dlatego wykonałem wyciszenie nadkoli i klapy bagażnika. Zawieszenie pracuje cicho
Koszty niskie, poza ASO
Kupiony przed gwałtownymi podwyżkami samochodów, więc zakup bardzo udany
Skorodowany przewód systemów bezpieczeństwa przy tylnej osi oraz 2 usterki AdBlue. Poza tym lać i jechać. Robię ponad 30 tys rocznie
... i niech tak zostanie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 BlueHDI 102KM 75kW [l/100km]

6,2