Ocena kierowcy - Peugeot Rifter Long

Rok produkcji 2022
Przebieg: 1 000 tys. km
Peugeot Rifter Long 1.5 BlueHDI 130KM 96kW od 2018 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : system start/stop
Niestety całokształt auta psuje FATALNIE działający START/STOP, dosłownie dotknięcie pedału hamulca powoduje gaśnięcie silnika. Poprzez sprzężenie silnika z automatyczną skrzynią biegów auto szarpie przy zatrzymywaniu się i ruszaniu. Asystent pasa ruchu wg mnie też działa bardzo słabo, ponieważ jak np jest remont drogi i jest zwężenie jezdni asystent głupieje próbując robić korekcję kierownicy podczas gdy jedziemy wąskim pasem drogi między zaporami betonowymi. Również wykończenie auta pozostawia wiele do narzekań, słaba jest jakość plastików i ich spasowań, z oszczędności nawet komora silnikowa nie jest pomalowana od środka, można by tak narzekać bez końca. Ogólnie nie polecam auta, strach się bać jak będzie wyglądać auto po dłuższym przebiegu.
Na razie daje cztery gwiazdki bo nie wiem jak się będzie spisywać w przyszłości.
Czasami szarpie
Przy przejeżdżaniu przez kałuże odczuwalne jest uderzenie wody w podłogę, czuć to przez stopy. Mam porównanie do berlingo z 2016 roku.
Drogie przeglądy i dość często trzeba dolewać ad-blue
Nijak nie jest o auto warte ceny jaką za nie dałem. Nie wiem gdzie dzisiejsza motoryzacja zmierza.
Na razie nie dałbym żadnej gwiazdki, bo dziś dowiedziałem się że pomimo zapewnień sprzedawcy auto nie ma poprawionego silnika, tj. nie był zmieniany łańcuch rozrządu na szerszy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 BlueHDI 130KM 96kW [l/100km]

6,6