Ocena kierowcy - Pontiac Trans Sport I

jerzy.koziol@op.pl, 16 lat temu
Silnik 3.8 i V6 175KM 129kW
Rok produkcji 1993
Pontiac Trans Sport I 3.8 i V6 175KM 129kW 1989-1996 - Oceń swoje auto
Jestem mechanikiem samochodowym,więc ocena moja może być traktowana jako dosyć wiarygodna.Pomimo drobnych usterek na jakie samochód co jakiś czas cierpi nie mam zamiaru na zmianę marki. Faktem jest w prawdzie że jeżeli samochód zepsuje się gdzieś w trasie to "klękajcie narody" nie ma zlituj,ale czy jadąc Dodgem,czy nawet samochodem niemieckim w każdej chwili i w każdym mieście możemy oczekiwać pomocy ? Elektronika samochodowa wymaga fachowej pomocy i ztym musimy sie pogodzić. Zyczę szerokiej drogi Jerzy Kozioł Gliwice
praca silnika niezmiernie równa,silnik elastyczny
Zmiana biegów bardzo delikatna, płynna w górę jak i w dół
Po wymianie tulejek metalowo-gumowych jak i regeneracji zawieszenia brak zastrzezeń
widoczność w zasadzie nieograniczona w jednym wyjątkiem - szerokie słupki łączące szybę czołową z trójkątnymi bokami mogą przesłonić widoczność - sprawa wydawać się może niemożliwa ale taki przypadek mnie już spotkał
wydaje mi się że sylwetka jest bardzo opływowa,mimo wieku samochodu posiada przyjemna dla oka sylwetkę
Klima w zasadzie wymaga corocznej ingerencji,ale bez niej można żyć .Posiadam szyberdach i w ten sposób się ratuję.Ogrzewanie bez zarzutu.
Fotel kierowcy bardzo wygodny,z tyłu nie siedzę więc jest mi to obojętne,ale rodzxina nie narzeka
W zasadzie nie miałem bardziej cichego samochodu,mimo że zmieniłem już kilakdziesiąt samochodów.Oczywiście mowa o samochodach z porównywalnych roczników czy półek
Biorąc pod uwagę wielkośc samochodu /7 osób/ jak i osiągi to uważam że 11 l.benzyny czy 14 l.gazu jest wynikiem bardzo dobrym.
rozsądna cena za rozsądną jakość
Pierdoły typu zamek tylnej klapy nie są problemem.
W zasadzie bez zarzutów.Uwaga - pragnę przestrzec kierowców 3800 o powtarzajacych sie dosyć często uszkodzeniach panewek wałka rozrządu /spadek ciśnienia oleju jest jednym z sygnałów/ W ciągu 10 lat jazdy autami tej marki miałem trzy takie przypadki.
Pontiac Trans Sport I