Ocena kierowcy - Renault 19 II Hatchback

maniak27@o2.pl, 18 lat temu
Silnik 1.4 i 80KM 59kW
Rok produkcji 1994
Renault 19 II Hatchback 1.4 i 80KM 59kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
całokształt to dobrze a nie doskonale za to ile sie namęczyłem aby zmienić nagrzewnice. Poza tym było by doskonale.
Jak na tą pojemność to super. Chodzi równo i w miare cicho, nie to co moja druga 1,8 (utyka na ktorys cylinder, wydech przepalony, przebieg ze 300tys ale JEDZIE!!!) wracając do 1,4 elastycznosc dostatecznie dobra po miescie, na trasie by sie cos wiecej przydalo ale tez da sie spokojnie podróżowac.
w 1,8 myslalem ze chodza dobrze biegi (czasami nie chcial sie wysprzeglic jak byl zimny) ale w tej 1,4 to w takim razie super! No i ta galka która sie kreci w kółko -trzeba przykleic!!
wygodny i mikki, czasmi moze za miekki (na zakretach) ale ja tam tak lubie!!!
wszystko widac, tylko to dziadoskie prawe lusterko powieksza a lewe pomniejsza (to 1,4 wersja angielska w 1,8 odwrotnie). Nie mogli by sie zdecydowac na takie same?!
poprostu super, szkoda tylk ze w anglii nie zmienili wnetrza od 93r. :(
teraz doskonale tz. po wymianie nagrzewnicy. Kupilem w slonecny dzien samochod wiec wszystko bylo ok, przyszla zima a tu...
wszyscy sie zmieszczą!
dobrze nie doskonale bo cos mi glosniej chodzi po wymianie nagrzewnicy, pewnie gdzies wytlumienie mi sie zawineło.
Zuzycie paliwa jak narazie podejrzanie niskie 300mil za 30funtow to wychodzi 5,4 na 100km -80%poza miastem!!! Jezeli chodzi o czesci to szkoda ze na angielskich szrotach juz trudno o 19-tke:(
za 900zl kupilem to juz chyba głupie pytanie!
w sumie caly czas jeżdzą obie. Kupilem ją za 900zl-94r wiec nieoplaca mi sie tak wspanialego samochdu oddawac spowrotem w rece angoli i dlatego pewnia nią wróce. I wtedy po wycieczce 2ty km powiem wiecej ale jestem samej dobrej myśli!
Poważnyc nie było. w 1,8 wymienilem tylk oba cylinderki w bębnach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 80KM 59kW [l/100km]

5,4