Lista ocen Renault 19 (991)

~waz
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
Dałbym 4,5. Auto, jak na swój wiek i parametry miło zakskuje.
~Kucyk R19 1.4e E6J/JB1 sedan, perska czerwień metallic
Hatchback 1.4 i 80KM 59kW
Moim zdaniem super! Renia 19 jest autem wygodnym, trwałym i szybkim. Nadaje się zarówno dla kawalera, jak i dla rodziny z dziećmi. Gama nadwozia jest duża, brakuje tylko kombi. Dodam (jakby ktoś nie wiedział), że to auto uratowało firmę Renault przed upadkiem. Było bogato wyposażone i stylistycznie "wysunięte do przodu" (była to era kanciastych samochodów).
~maniak27@o2.pl
Hatchback 1.4 i 80KM 59kW
całokształt to dobrze a nie doskonale za to ile sie namęczyłem aby zmienić nagrzewnice. Poza tym było by doskonale.
3,5
~radek_gnieciak@wp.pl
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
trzeba się zastanowić czego wymagamy od samochodu. Napewno do sporowej jazdy, ani nawet w miare dynamicznej się nie nadaje.
~jmm
Hatchback 1.8 i s 95KM 70kW
Ładny i względnie tani kabriolet, któremu nie dorównuja pod wzgledem wygladu VW i Ople z tamtego okresu. Silnik 1,8 wystarcy na spokojne przejazdzki bez dachu
~kac_prowy L-ca
Hatchback 1.8 i s 95KM 70kW
Mimo kilku minusow daje 5 za caloksztalt gdyz jest okropnie wygodna spalanie jest niezle i przyspieszenie ma przyzwoite a jak na mojego pierwszego francuza to poprostu wypas troszke klimy brakuje ;) ale i tak jestem zadowolony Komputer mam szyby elektr. mam lusterka tez i centralny wiec daje rade:)
4,1
~Marcin Ch.
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
Mimo tych wiekszych i mniejszych wad oraz napraw. Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Mam wersje Elisee (czy jak to tam sie pisze) wiec mam wypas (oprocz klimy). Auto jest wygodne i ciche, dluga jazda nie jest meczaca. Silnik jest ok, nawet w 4 osoby i pelnym bagaznikiem jedzie sie bez wstydu ;) W porownaniu np. z nowa Thalia to R19 zdecydowanie bardziej mi odpowiada i lepiej wyglada ;)
2,9
~Stacho
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Autko dla osob jezdzacych po dziurawych miejskich drogach (nie wybierajcie sie nim w trase w pelni zaladowani a jesli juz.. to nie przekraczajnie 90km/h poniewaz zawieszenie jest bardzo mietkie i kazdy ruch kierwnica powoduje "pływanie" samochodu po drodze a pozatym hamulce sa do du....
~Katon
Hatchback 1.4 i 80KM 59kW
Uważam ze na te lata co ma na te km co przejechal to nie mogłem nabyc nic lepszego.

Usterki Renault 19

Renault 19 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Paweu
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
Świetne auto dla początkujących. Mimo że dużo pali to jest tanie w utrzymaniu.
Renault 19