Ocena kierowcy - Renault Captur I Crossover Facelifting

Michał, 5 lat temu
Silnik 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Rok produkcji 2017
Renault Captur I Crossover Facelifting 0.9 Energy TCe 90KM 66kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Zwawy, jak na pojemność i moc. Całkiem dobre spalanie.
Inne : Brak.
Pozytywne zaskoczenie. Mam 50 lat i jeżdżę od 1991 r., miałem kilka używanych samochodów i dwa ostatnie nowe po 5 lat -Ford Fusion 82KM i Fiesta 96KM. Nie mam ciężkiej nogi, ale poza autostradami to gdzie w RP można szybko pojeździć? Rozpatrywałem nowego Cactusa 2018, Kia Stonic, Fiat 500X lub L, Kia Venga. Ale dwa pierwsze "gołe" miały po 82 KM, Fiaty jakoś były nijakie, Venga - takie bezpółciowe wozidło. No i te ceny... Za mojego dałem 56.500. Captur 0,9 to mój świadomy i ekonomiczny wybór. W pracy znajomi mają 2 Captury 0,9 od kilku lat, jako rodzinne (2+2 i 2+1) i bardzo je chwalili. Przejechałem się nimi, poczytałem masę informacji na zagranicznych portalach o nim i o silniku 0,9. Auto zaskakująco żwawe, jak na proporcje masa/KM, przestronne, b. dobra widoczność (wyżej podniesiony fotel), ładowność, dobra skrzynia biegów, design, na autostradzie bez problemów 140-150. Najekonomiczniejsza jazda to 100-120. Do 130-140 obroty do 3000. Mniej, niż we Fieście 96km. Po rozłożeniu foteli masa miejsca z tyłu. No i ten nietuzinkowy wygląd i kolor - oceaniczny błękit. Ideałem byłoby 120km, ale ta cena...
Mały, ale żwawy. Lekka t. dziura przy ruszaniu, ale to kwestia techniki ruszania i zmiany biegów. Zresztą w mieście nie ścigam się od świateł do świateł. Silnik lepiej wyciszony niż w Fordach. Dużo miejsca w komorze silnika. Wiozłem już 5 dorosłych osób po mieście, częściowo po A4 - niezauważalne było dla pasażerów to, że silnik ma 90 km i 3 cylindry...
Dobre, precyzyjne lekkie przełożenia.
Bardzo dobry, precyzyjny, przy gwałtownym hamowaniu nie rzuca. Należy prawidłowo ustawić położenie kierownicy.
Bez zarzutów.
Bardzo dobra. Polecam podnieść fotel.
Spalanie na 200km Tychy-Nowy Sacz, przez Wadowice, Limanowa - 5,7. W mieście - 6,2-6,5. Na autostradzie - 7-7,3.
Bez zastrzeżeń
Dużo miejsca z przodu i z tyłu.
Do 130-140 km/h niezbyt głośno, jak na 0,9 l. silnik. Generalnie brak irytującego hałasu. W Fordach było głośniej.
Jak na razie brak kosztów ponad standardowe.
Kupiłem model Zen, demo z 2017 r., przejechane 10 km. Całkiem bogate wyposażenie. Moim zdaniem za dużo plastików. Przydałoby się trochę materiałów, np. na części drzwi, itd. Słyszalne są drobne, nieirytujące skrzypienia.
Odpukać - na razie brak.
Odpukać - na razie brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 Energy TCe 90KM 66kW [l/100km]

6,4
6,2
7,3
5,7
Dziennik kosztów dla Renault Captur I Crossover Facelifting 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Renault Captur I Crossover Facelifting