Ocena kierowcy - Renault Captur II Crossover

Silnik 1.3 TCe 140KM 103kW
Rok produkcji 2022
Renault Captur II Crossover 1.3 TCe 140KM 103kW od 2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, oszczędny, cichy
Uważam że samochód bardzo udany stylistycznie, co jak co ale Francuzi potrafią robić ładne auta. Captur w stosunku do poprzedniej generacji wyraźniej urósł jest bardziej muskularny szczególnie na felgach 18 tkach. Wnętrze uważam że jest bardzo funkcjonalne oprócz dużego wyswitlacza są również przyciski i pokrętła manualne.Nastomiast silnik rewelacja szczególnie w czasach wysokich mandatów te 140 koni naprawdę wystarcza w mieście jak i na trasie jest naprawdę ok i jest czterocylindrowy na czym mi zależało
Silnik super przede wszystkim czterocylindrowy przez co charakteryzuje się ładną kulturą pracy. A 140 koni daje radę i w mieście i na trasie. Myślę że w dobie trzycylindrowcow ten będzie miał większa żywotność. Dodatkowo jest to mięka hybryda co dodatkowo wspomaga silnik powodując większą dynamikę
Mam manualna dobrze wchodzą biegi lekko, szósty bieg powoduje na trasie mniejsze zużycie paliwa. W przyszłości może zdecyduje się na automat ale na razie jest ok nie narzekam
Auto prowadzi się dobrze, skręt jest na przywoitym poziomie. Kierownica chodzi lekko
Może za szybko na rysy bo jeżdżę pół roku także ciężko mi powiedzieć jak lakier będzie wyglądał w przyszłości narazie jest dobrze
Poprzednio jeździłem audi a4. W Capturze chyba najbardziej przeszkadzają mi boczne słupki przez które widoczność przy zakręcaniu jest takie sobie.,natomiast przez to że w samochodzie siedzi się wysoko z przodu widoczność jest ok. Szyba tylnia jest mała i słabo widać na szczęście pomaga kamera
Boczne słupki moim zdaniem największy mankament reszta ok
Klima i ogrzewanie działa super. Dodatkowo można mieć grzane fotele, kierownice i przednią szybę i warto tę opcję dokupić
Samochód idealny dla czterech osób, bagażnik jak na crossovera to spory 500 litrów. Dodatkowo fajna opcja z przesuwana tylnia kanapą
Wyciszeni jest ok. Może przy moich oponach wielosezonowych 18 tkach przy wyższych prędkościach szumią ale akceptowalnie
Spalanie miasto ok 7.5 litrów. Trasa ok 6.9 litra benzyny także ok. Ubezpieczenie samochodu naprawdę jak za nowy to niskie. W przyszłości części myślę że też kosztowo to niskie
105 tysiecy za samochód z silnikiem czterocylindrowy 140 i dość niezłym wyposażeniem i bardzo ładnym wizualnie wydaje mi się w dzisiejszych czasach uczciwe
Za krótkio jeżdżę. Można wykupić ubezpieczenie z przeglądami na 5 lat - u mnie w promocji renault 2599 zł i mieć święty spokój
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 TCe 140KM 103kW [l/100km]