Ocena kierowcy - Renault Clio I

arturek@reebok.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 1993
Renault Clio I 1.1 49KM 36kW 1990-1995 - Oceń swoje auto
Pomino sporych wydatków na naprawy jestem zadowolony z auta.Od prawie roku wreszcie nic nie robiłem.Ale wcześniej... Mam go 4,5 roku i kupiłem już używany.Prawy tylni błotnik zaczyna się sypać,ale jeszcze nic nie robię z blacharką.W sumie fajne autko,ale nie na trasy.Po prostu za wolny.Dobrze że chociaż fotele wygodne.
typowo miejskie autko.Powolne, ale oszczędne i niezawodne.
ostatnio coraz gorzej z 1 biegiem.Reszta OK.
przy pokonywaniu nierówności czasem coś słychać w środku.
całkiem niezła.Ale jest martwy punkt i trzeba uważać przy zmianie pasa.Ale w którym samochodzie tego nie ma?
klakson w kiepskim miejscu.Chyba specjalnie w takim,żeby mało "trąbić"na innych.
Na przednie szyby mam słaby nadmuch.Ale na boczne bardzo dobry.
Mam 190 cm. i jest dobrze.Za mną mam fotelik dla dziecka,więc córka też nie narzeka.Ale dorosła osoba może mieć trochę mniej miejsca,zwłaszcza niemałych rozmiarów.
od ok.100 km. głośno, ale 0d 110 km.bardzo głośno.Jeżdżę jednak do ok.100/h. Jak jeżdżę szybciej to muszę częściej sprawdzać przerwę na stykach w aparacie zapłonowym,bo...się przestawia i muszę ustawiać.
miasto w lecie 6l/100 km. ale jeżdżę często na krótkich trasach i zakorkowaną ulicą Dźwigową a Warszawie.Na zimę zwiększam sobie troszkę wolne obroty żeby mie lepsze ładowanie (to przez te krótkie odcinki), więc i spalanie mam większe.Ale samochód jest garażowany i pali ok. 8 do 8,5 l/100 km. Ale w Warszawie jeździ się fatalnie przez korki, więc i spalanie trudno ustalić.Zależy od trasy.
Chyba jednak nie mogę narzekać.W końu autko używane. Da się jeździć.
Nigdy mnie nie zawiódł.Mam go 4,5 roku.Kupiłem przy przebiegu 70.900 km.a teraz mam 127.600 km. Wymieniałem sporo w nim:amortyzatory z przodu na gazowo-olejowe (jest teraz sztywniejszy) koszt 660 zł (11.2003 r.),chłodnicę -330 zł.(11.2003 r.) cylinderki tył -100 zł.za sztukę,łożyska i szczęki, z przodu łożyska,sworznie,końcówki drążków,drążki, przewody hamulcowe (miękkie),tarcze hamulcowe,styki w ap.zapł. regulator napięcia,uszczelniałem silnik i przy okazji wymieniłem łańcuch rozrządu (nie wiem czy to nadgorliwość mechanika,czy faktycznie była taka potrzeba?).
Autko nigdy mnie nie zawiodło.Ale trzeba też wsłuchiwać się w odgłosy a nie jechać dopiero wtedy jak już coś się całkiem zepsuje.
Renault Clio I