Ocena kierowcy - Renault Clio I

autre, 17 lat temu
Rok produkcji 1993
Renault Clio I 1.1 49KM 36kW 1990-1995 - Oceń swoje auto
ogólnie jestem zadowolony i być może zmieniając auto(tylko dlatego że potrzebuje większe)pozostane przy marce Renault.Jednak jeśli ktoś oczekuje dobrej dynamiki polecam wersje 1.4
na trasie wyprzedza się dość ciężko,trochę jednak za mała moc silnika, AX 1100 czy punto 1100 sa zdecydowanie bardziej dymaiczne i to mimo tego iż moje autko posiada sprotowy wydech.
na jedynce czy dwójce jest jeszcze oki,zważywszy na to jednak że ma to być autko miejsce jest całkiem nieźle.uważam że skrzynia jest dobrze zestopniowana(model ze skrzynią 5-cio biegową).Bieg wsteczny włącza się przez podciągnięcie pierścienia.Dobre drogi prowadzenia.
moje clio ma nieco obniżone zawieszenie i amortyzatory gazowe,komfort resorowania pozostałem jednak na przyzwoitym poziomie a przy tym silniki rezerwy bezpieczeństwa są dość duże.Bardzo dobrze trzyma się drogi na śliskiej nawierzchni(zimą) zarzuca czasem tyłem(to może być wpływ nieco gorszych opon zimowych na tylnej osi) ale i tak łatwe do opanowania.
nieco za małe boczne lusterka, przez co duża martwa strefo pozatym widoczność dobra łatwo ocenić gdzie zaczyna się i kończy autko.
poza klaksonem umieszczonym w dźwigni kierunkowskazów wymagającym przezwyczajenia i nieco za nisko umieszczonym radiem jest ok.
moje mimo czyszczenia nagrzewnicy i wymiany płynu chłodzącego nie grzeje jakoś super dobrze ale szyby nie zamarzają zima ;) i nie marznie sie w aucie.
uważam że jak na ten okres produkcji i wielkość autka miejsca jest naprawde dużo bagażnik też całkeim niezły,brak tylko dzielonej kanapy tylnej a po rozłożeniu siedzeń nie uzyskuje się równej podłogi.
trudno mi do końca ocenić (sportowy wydech z którym kupiłem auto)ale po otwarciu okien chcałas sporo większy więc chyba oki.
troche za duże zużycie paliwa jak na te osiągi które rekompensuje jednak niskie ubezpieczenie i niskie koszty napraw.Wcześniej autko paliło mi około 7,5l/100km teraż jednak często grzęzne w korkach i zużycie paliwa podskoczyło do 8,5-9l/100km to ze względu na strasznie rozkopaną Łódź(teraz to dużo lepiej jeździ się po warszawie wiem bo czasem jeżdże służbowym autem),raz spalił mi nawet 9,6 litra ale wtedy przez 4 dni na pokonanie odcinka z pracy do przedszkola o długości 4,2 km potrzebowałem około 50-55 minut.
uważam że ceny clio są dość atrakcyjne a jakość wykonania całkiem dobra.Ogólnie polecam.
jak na ten przebieg i wiek autka uważam że jest nawet bardzo dobrze raz tylko miałem problem z przepalającą się żarówka pozycyjną świateł tylnych winą był przetarty kabel elektryczny.Inną uciążłiwą usterką były przepalające się polskie kable zapłonowe(niebieskie)ale to nie wina autka tylko źle wykonanych przewodów.Teraz kupiłem czarne zachodnie i problemów nie ma.
po zakupie auta wymieniłem uszczelke pod głowicą,świece,olej,filtry,płyn hamulcowy i chłodniczy,klocki,sworznie.Przejechałem 20000 km i musiałem wymienić tylko tuleje gumowe osi tylnej co przy tak złym stanie nawierzchni w naszym kraju uważam za całkiem normalne.Teraz trzeba będzie wymienić tuleje w prawym przednim kole.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 49KM 36kW [l/100km]

7,8