Ocena kierowcy - Renault Clio I

Szczenin, 13 lat temu
Rok produkcji 1991
Renault Clio I 1.2 55KM 40kW 1990-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ocynk robi swoje :)
Układ elektryczny : przelacznik swiatel dlugie-mijania, centralny, podswietlenia kokpitu itp
Układ hamulcowy : slabe hamulce Ale ten typ tak podobno ma
Auto dobre na pierwszy samochod Ogolnie jestem bardzo z niego zadowolony Srednie spalanie w miescie to 7l/100 km w lato w zime nawet do 8,5l/100 km W trasie udalo mi sie przy 90km/h zejsc do okolo 5,5l/100 km Bardzo duza usterkowosc elektryki Szczegolnie przelacznik swiatel, centralny i podswietlenie kokpitu. Powaznych usterek brak Bardzo tanie czesci Za sprzeglo kompletne dalem 140 zl :) Zawieszenie miekkie - nie kazdemu pasuje Wejscia w zakret przy wiekszej predkosci raczej niepewne wiec nie radze szarzowac Ogolnie tanie naprawy Auto raczej dynamiczne jak na tak maly silnik W miescie do 80 km/h idzie jak burza W trasie max 140 km/h jadac oczywiscie samemu w 4 osoby ledwo jedzie Mala pojemnosc bagaznika - ale i auto male :) Samochod dla kawalera lub dziadka jezdzacego na dzialke i do kosciola W trasie slabiutki Wyprzedzanie raczej samochodow jadacych nie wiecej niz 110 km/h powyzej radze sie modlic i wyprzedzac z gorki :) Ogolnie samochod nigdy mnie nie zawiodl i nie bylo powaznej awarii mimo 20 latek sprawoje sie rewelacyjnie Blachy super- bo to ocynk! Uwazalbym na hamulce poniewaz nawet nowe nie dzialaja jak powinny poniewaz taki podobno jest urok tych hamolcow nawet fabrycznych Zawsze mi to powtazali na przegladach Kupuje niedlugo cos w kombi bo rodzinka sie powieksza i chyba Clio zostanie w rodzinie dla zony aby jezdzila do pracy bo zal mi sprzedawac za grosze naprawde dobry samochod
Powyzej 90 km/h glosny
Bieg nr 4 mulowaty i glosny
Bardzo szybko nagrzewa sie silnik Szczegolnie przydante jest to w zimie czekajac na cieply nawiew :)
Nie nazekam - Mam 180 zm wzrostu
Srednia 7 litrow w miescie Przy bardzo dynamicznej jezdzie nie wiecej niz 8,5 Wiec nie jest zle

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 55KM 40kW [l/100km]

6,7