Lista ocen Renault Clio II Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW 1999-2010 (135) - Ergonomia

Na liście zabraknie 277 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mahattma_gandhi
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
hmmm, wszystko na swoim miejscu, przyciski, wlaczniki, przelaczniki, wylaczniki intuicyjne i latwe w uzyciu.Zawsze wsyzstko pod reka, nie trzeba odrywac rak od kierownicy.Renault ma wysztsko co potrzebne w dwoch drazkach przy kierownicy.Na jednym kierunkowskaz, wlacznik swiatel - postojowych, mijania, dlugich. Na drugim wycieraczki, spryskiwacze i sterownaie komputerem pokaldowym - rewela, na wysztskie autka jakie mialem, tutaj zwracam...
~NeverN
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Tu bedzie poważnie ale na wesoło: 1)Miejsce na napoje (tak mniemam).. gratuluje umiejscowienia we wnęce przed skrzynią biegów.. dobre tylko na standardowe puszki 0,33!! red bule przewracają się, a większe \"kubko-termosy\".. nie zmieszczą się ;) 2)Nie nadaje się do pracy w stylu tajnego agenta: Czujnik ciemniści = Brak możliwości wyłączenia świateł( w nocy przy włączonym silniku - może i głupie, ale dlaczego się nie da) 3)Ciekawi mnie...
~Szwagier
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Pokrętła na swoim miejscu. Dźwignie pod kierownicą pracują prawidłowo. Schowek w kokpicie duży zmieści się teczka A4. Schowki pod fotelami, w drzwiach przednich stosunkowo obszerne. Fotel kierowcy bez regulacji wysokości jest zbyt niski, mało wygodny. W CC były wygodniejsze fotele, wyprofilowane lędźwiowo. Tapicerki stosunkowo trwałe i pomimo czyszczenia i tak wyglądają na brudne. Kokpit przyjemny w dotyku \"miękki\" nie jakiś chamski plastik...
~Zbigo
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Z przodu bez problemów, można swobodnie się rozeprzeć, z tyłu trochę za nisko. Jak na mój gust trochę za duża kierownica a ponadto pochylona pod dziwnym kątem, na 5 biegu ciężko strzepać popiół do popiołki bo zasłania ją lewarek, troszkę niewygodny mechanizm przesuwania foteli przednich. Na desce wszystko na swoim miejscu, na + pilot sterowania do sprzetu audio przy kierownicy - ogólnie dałbym w sumie ocenę 4-
~insane
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Cóż - uchwyty na kubki wymyślił półdebil bo jaki kubek da się wstawić pod radio - nie wiem... Mi się nie udało żadnego. Ręce cierpną podczas jazdy - brakuje podłokietnika. Schowków mało, a te co są są nieprzemyślane i niezbyt pojemne. Przy szybszych manewrach wyprzedzania zdarza się, że przy włączaniu kierunkowskazu włączamy/wyłączamy światła mijania lub przeciwmgielne.
~Michał D.
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Jak na ówczesne standardy idealna.Ja jestem zwolennikiem skokowej regulacji oparcia fotela i szyny pod fotelem, ale są też jej przeciwnicy. Przełączniki, radio, wentylaja w obrębie ręki opartej o lewarek skrzyni biegów. Kierunkowskazy masywne i poręczne. Klakson wymaga przyzwyczajenia(w dżwigni kierunkowskazu), ale za to nieumyslne naciśnięcie kierownicy nie powoduje hałasu.
~waldi
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Ogólnie OK ale: - szyby przednie jak są niedomknięte to na nierównościach drogi trochę brzęczą; - światłą mijania nie gasną automatycznie po wyłączeniu zapłonu kluczykiem. Łatwo o nich zapomnieć gdy kierowca na postoju nie otwiera drzwi (otwarcie drzwi uruchamia sygnał dzwiękowy włączonych świateł).
~jasse
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Wersja Extreme, więc klima automat, radio podgłaśniające się w czasie jazdy, tylna wycieraczka uruchamiająca się w deszczu przy wrzuceniu wstecznego, sterowanie radiem przy kierownicy i wiele innych udogodnień. Wiele rzeczy autko robiło samo, więc nawet nie trzeba szukać przycisków.
~MaxVibe
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
deska rozdzielcza jest ladna i funkcjonalna jezeli chodzi o jakosc jest srednia.Fotele sa kiepskiej jakosci(bardzo sie scieraja) i sa srednio wygodne.Clio wczesniejszej generacji mialo welur w standardzie i mimo lat dalej wyglada na swieze ale nie w tym modelu.
~Om
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Fotele przednie i kanapa średnie. Tragedii nie ma, ale luksus to też nie jest. Zdecydowanie fotel pasażera i kanapa z tyłu są za wysoko. Z racji tego, że mam podstawową wersję fotele są bardzo mizerne, trzymanie boczne - a co to takiego w tym aucie?
Renault Clio II Hatchback