Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

lełon, 10 lat temu
Rok produkcji 2000
Renault Clio II Hatchback 1.4 75KM 55kW 1998-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej zaskoczył mnie całokształt. Niby miejskie autko, ale z powodzeniem spełnia też inne role. Bardzo korzystny stosunek jakości do ceny, mało problemów z parkowaniem, elastyczny silniczek no i francuski komfort jazdy.
Karoseria : nie wiem czemu, ale gnije mi lewy próg
Inne : łamliwe niektóre plastiki wewnątrz auta (opisałem wyżej)
Inne : co jakiś czas daję tłumik do spawania (pewnie nowy, by rozwiązał problem)
Generalnie nie ma większych powodów do narzekania. Silnik dopasowany do autka, w środku schludnie i wygodnie (jeśli nie napakujemy pięciu koszykarzy oczywiście), ceny części akceptowalne.
Na miasto i jazdy w koło komina ok, na dłuższą trasę też da radę. Silnik ma przyzwoity apetyt na paliwo, jest elastyczny (nie trzeba wajchować za wiele).
Nie narzekam, działa poprawnie.
Koleiny, nierówności wybiera miękko - w końcu Francuz. Przy większych prędkościach, na naprawdę nierównych drogach auto trochę może rzucać, ale zważywszy na jego gabaryty (auto miejskie), to normalne.
Nie narzekam, choć z początku musiałem przyzwyczaić się do mniejszej tylnej szyby. Ale spoko, widać wszystko.
Jeśli chodzi o kokpit, to wszystko pod ręką. Trochę awaryjne ,,schowane", ale spoko, to nie problem. Bardzo fajny patent z automatycznym zamykaniem się drzwi, po tym jak ruszymy (docenią rodzice przewożący dzieci).
Po włączeniu nawiewu szyby odparowywują dość szybko. Niestety, po wymianie paska rozrządu nie grzeje mi tak mocno jak wcześniej. Znaczy, dmucha ciepłym, ale nie gorącym.
Tylne siedziska dla osób mniejszej postury. Z przodu nie jest źle, nawet dla tych większych. Chociaż mogłoby być lepiej, ale to przecież miejskie autko (segment B, czy coś takiego), więc nie przesadzajmy.
Do 2,5-3 tys. obrotów w większości hałas pochodzi od opon i szumu wiatru. Powyżej tych obrotów silnik słychać, ale przy tej klasie autka to raczej normalne.
Ceny części i napraw u mechanika akceptowalne. Spalanie bardzo przyzwoite.
Dobry... Zdecydowałem się nawet na duże naprawy, bo szkoda mi było tego autka. Zainwestowałem i nie żałuję. Wiem, co mam! ))
Pękające łączenie między tylnym słupkiem i dachem, to ponoć standard. Dorzucę do tego pękające plastiki w klamkach (od wewnętrznej strony) oraz złamaną dźwignię do regulacji fotela. Można z tym żyć, ale lekko irytujące jest.
Odpukać - nie pamiętam. Poza wymianą paska rozrządu (normalna eksploatacja), planowaniem głowicy (poszła uszczelka, no cóż przebieg robi swoje), czy nowymi hamulcami oraz układem wydechowym (skończyły się, nic nie jest wieczne) poważne awarie nie przychodzą mi do głowy (i oby tak pozostało).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

5,9